Społeczne

MARTEL na piątkę. Fundacyjna biblioteczka trafiła do Leszna

2021-06-10 07:30:00 Karina Zachara, specjalistka ds. PR

Wspaniały prezent z okazji Dnia Dziecka otrzymali mali pacjenci Szpitala Zespolonego w Lesznie. Na Oddział Pediatryczny trafiła charakterystyczna biblioteczka w kształcie serca od kaliskiej fundacji MARTEL. To już piąta placówka medyczna w Polsce, gdzie zrealizowany został ten cenny społecznie projekt, a opiekunem bibliotecznego serca zostało Stowarzyszenie PL18.

fot. Fundacja Martel
fot. Fundacja Martel

Sztandarowy projekt fundacji MARTEL rozwija skrzydła. Od początku roku, a więc od momentu kiedy jego realizacja weszła w życie, nie ma miesiąca, by na szpitalny oddział pediatryczny nie trafiła kolejna charakterystyczna biblioteczka w kształcie serca. Ta w w szpitalu w Lesznie jest już piątą, po Kaliszu (2 biblioteczki), Żorach i Sieradzu.

- Bardzo się cieszę, że kolejna odsłona naszego projektu miała miejsce w tak szczególnym dniu jakim jest Dzień Dziecka. Radość i uśmiech najmłodszych jest najpiękniejszą rzeczą na świecie, a jeśli jest to uśmiech dziecka dotkniętego chorobą satysfakcja jest podwójna – podkreśla Stanisław Adam Jędrysiak, prezes zarządu Fundacji MARTEL, a zarazem właściciel wydawnictwa o tej samej nazwie. - Przekazywane przez nas biblioteczki są wypełnione książkowymi podarunkami i trafiają one na oddziały pediatryczne szpitali w całej Polsce. Chcemy, by przekazane pozycje wydawnicze zawsze kojarzyły się z dobrem. Nasze biblioteczne serce ma to dobro symbolizować - dodaje szef MARTELA.

Cieszy też fakt, że biblioteczny projekt MARTELA zyskuje coraz szersze grono zwolenników, nie tylko wśród podmiotów prywatnych, ale też w kręgach społecznych: w gronie różnego rodzaju organizacji, stowarzyszeń i lokalnych samorządów. Biblioteczkę dla leszczyńskiego szpitala udało się przekazać dzięki wsparciu Stowarzyszenia PL18 oraz Prezydenta Miasta.

Warto przypomnieć, że biblioteczki MARTELA, to wyjątkowy projekt. Nie są to takie tradycyjne wypożyczalnie, lecz miejsca, z których dziecko, może zabrać książeczkę, czy kolorowankę i cieszyć się nią zarówno w szpitalu, jak i później, po powrocie do domu. W ten sposób fundacja chce realizować jeden ze swoich podstawowych celów: przywracać wśród najmłodszych modę na czytanie książek. Projekt dotyczący biblioteczek jest o tyle cenny społecznie, że jego adresatami są dzieci, które z różnych przyczyn, muszą spędzić jakiś czas w szpitalu, a to przecież dla nikogo nie jest miłym doświadczeniem. Skoro więc można w jakiś sposób poprawić im samopoczucie, w tym przypadku proponując lekturę ciekawej i ładnie wydanej książki, która w dodatku staje się ich własnością, to warto to robić.

Dokąd trafi kolejna martelowska biblioteczka? Fundacja czeka na kontakt zarówno ze strony oddziałów pediatrycznych, jak i Przyjaciół Fundacji, którzy chcieliby pomóc w realizacji tej cennej społecznie inicjatywy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ