Maj pod znakiem tenisa stołowego

2019-04-25 14:00:00 KTS Kalisz

KTS Kalisz zaprasza 4 maja, na kolejny turniej z cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej w tenisie stołowym. To już czwarty turniej w tym roku z dziewięciu zaplanowanych. Tym razem po raz pierwszy rozegrany zostanie w gościnnej Gminie Lisków o Puchar Wójta Pani Marii Krawiec.

Grand Prix to cykl turniejów całorocznych mających promować tenis stołowy w okolicznych gminach. Jak dotąd zorganizowane zostały już turnieje kilkakrotnie w Kaliszu, dwa razy w Opatówku oraz raz w Stawiszynie. W maju ten cykl poszerzony jest także o Lisków.

Turniej nr 4 w ramach II Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2019 rozegrany zostanie 4 maja. Link do wydarzenia na Facebooku wraz z regulaminem: TUTAJ

To nie koniec atrakcji jakie KTS Kalisz przygotował dla regionu. 11 maja czyli tydzień później rozegrane zostaną Otwarte Mistrzostwa Kalisza w Gołuchowie. _- Z jednej strony się cieszymy, że wkraczamy na nowe tereny z organizacją naszych turniejów ale nikt się nie spodziewał, że zamiast Grand Prix Ziemi Kaliskiej będziemy musieli organizować tam Otwarte Mistrzostwa Kalisza, które w każdych założeniach miały się odbyć oczywiście w Kaliszu. Dlatego pozwolimy sobie tutaj na parę słów wyjaśnienia – mówią organizatorzy. - Przygotowania do tej imprezy zaczęliśmy już na przełomie listopada i grudnia 2018. Pierwotnie planowaliśmy turniej na 13 kwietnia 2019 roku, czyli w dzień, w którym mieliśmy obchodzić równo rok od rejestracji klubu. Jednakże aż do kwietnia zajął nam kontakt z Urzędem i próba wynegocjowania jakiejkolwiek linii współpracy. Nie możemy mówić, że zawsze było idealnie, ale do tej pory zawsze jakoś mniej lub bardziej dochodziliśmy do konsensusu. Decyzja Urzędu była jednoznaczna: dostajemy 9 pucharów i gadżety oraz hale za 4000 zł. Dostaliśmy stawkę komercyjną mimo, że organizacje non profit mają stawkę 110 zł za godzinę czyli razem z wynajmem szatni około 1000-1200 zł. Plus stoły we własnym zakresie. Niestety te zakupione z Budżetu Obywatelskiego nie zostały nam przekazane więc i tak braliśmy pod uwagę, że będziemy je ściągać od zaprzyjaźnionych szkół, by nie płacić za wynajem OSRiRowi. Początkowo oczekiwaliśmy użyczenia sali na czas turnieju wszak robimy go dla lokalnej społeczności i nikt z nas na nim nie zarabia, ale byliśmy nawet wstanie zapłacić stawkę wg cennika. Wiązałoby się to ze zwiększeniem wpisowego ale było fizycznie do zrobienia. Niestety potraktowano nas bezpodstawnie jako podmiot komercyjny. Nic z tym nie mogliśmy zrobić. Musieliśmy szukać hali gdzie indziej. Niestety negocjacje trwały zbyt długo i nie byliśmy wstanie znaleźć nowej hali w tak krótkim czasie i wypromować w kilka dni imprezy. Musieliśmy przenieść ją o miesiąc by na spokojnie ją zorganizować i rozpromować. Puchary, które zaproponowali oczywiście wzięliśmy więc turniej będzie odbywał się o Puchar Prezydenta Kalisza, ale w gminie obok mimo, że Kalisz ma do tego możliwości.

II Otwarte Mistrzostwa Kalisza w tenisie stołowym. Link do wydarzenia na Facebooku wraz z regulaminem: TUTAJ

Nowością na Mistrzostwach Kalisza będą dwie nowe kategorie – kategoria dziennikarzy i samorządowców.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ