Mocne strony miasta

Magic Garden Hostel

2018-10-25 17:30:00 Krzysztof Galant

Magic
Magic

Adres: Jagodowa 16

Telefon: 600736110, 535131070

Email: rezerwacje@mg-hostel.pl

Strona www: mg-hostel.pl

 

Zapraszamy  Welcome  Willkommen  Bienvenue  Bienvenida  желанный  бажаний   歓迎

Magic Garden Hostel to NAPRAWDĘ unikalne miejsce! Kiedy pierwszy raz zobaczyliśmy to wnętrze, było jasne, że nadaje się świetnie na klimatyczny hostel.
Goście mogą tu czuć się fantastycznie: spokojna dzielnica, bliskość rzeki, ale i centrum najstarszego miasta w Polsce. Dla zakupoholików pobliskie galerie czekają codziennie. 
Kalisz to miasto, w którym wiele się dzieje: szkolenia, biznes, turystyka, i sport rozwijają się w dużym tempie.

Magic Garden Hostel pozwala Wam się zrelaksować w kompletnie spokojnej atmosferze, ale jednocześnie jesteście zawsze blisko centrum Kalisza.

Dogodna lokalizacja to podstawa. Z naszego hostelu jest zaledwie 1600 m do Ratusza w Kaliszu, 2000 m do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego położonego na skraju parku miejskiego – drugiego najstarszego parku w Polsce (Ogród Saski w Warszawie był pierwszy).

Zakupy? 
Do najbliższego centrum handlowego, Galerii Kalisz macie zaledwie 10 minut spacerem. Pozostałe galerie są w odległości ok. 1200m (Galeria Tęcza) i około 3 km (Galeria Amber) – położona tuż obok dworca PKP i PKS KALISZ.

Rozrywka? 
Liczne restauracje i kluby są rozsiane po całym centrum miasta, tuż obok Ratusza. Do szybkiej przekąski w MC Donald’s macie raptem 5 minut pieszo. Mamy w Kaliszu jeden z najlepszych Sushi Barów w Europie. A jakby co, można u nas zamówić catering.

Komunikacja? 
Przystanki autobusowe są o przysłowiowy “rzut beretem”. Do stacji PKP i PKS mamy 3 kilometry. Najlepiej dojechać autobusem lub taksówką (ok. 10 zł).

Woda? 
Kalisz nazywany jest Wenecją Polski – w mieście jest ponad 30 mostów i mostków. Rzeka i jej kanały są prawie wszędzie:) W pobliżu Kalisza znajdziecie zalew Szałe (żeglarstwo, kajaki), Gołuchów ( kąpiele i rowerki wodne ). Rowerki wodne możecie wypożyczyć też na Prośnie i przepłynąć się pod mostami Kalisza (Trybunalski i Teatralny). 16 kilometrów od Kalisza jest też zalew Murowaniec – prowadzi do niego szlak rowerowy. 

Czy wspomnieliśmy, że nasz hostel jest miejscem przyjaznym dla rowerzystów? Można je u nas bezpiecznie przechować.

Historia? 
Jedno z najstarszych stanowisk archeologicznych Polski, historyczne Zawodzie, w komplecie z rekonstrukcją chat, murów i wież obronnych jest w zasięgu dłuższego spaceru wzdłuż Prosny. Na Zawodziu często można napotkać rekonstruktorów, odtwarzających dawne metody produkcji mięs, garnków, napojów.

W centrum Kalisza znajdziecie sporo urokliwych i romantycznych miejsc i uliczek. Kościoły, kamienice i brukowane uliczki – spodobają Wam się z pewnością.

Oferujemy:
- przestronne komfortowe pokoje z balkonami:  jedno -, dwu – i wieloosobowe,
- bezpłatny Internet Wi-Fi na terenie całego obiektu, 
- miłą i profesjonalną obsługę w języku polskim i angielskim, 
- możliwość spędzenia wolnego czasu w przyjaznym ogrodzie, 
- monitoring video 24h, dostęp na kartę , indywidualne zamykane szafki.

Przygotowane przez nas noclegi to gwarancja komfortu i możliwość odpoczynku po ciężkim dniuAtrakcyjne ceny, zróżnicowany wybór pokoi oraz niepowtarzalny klimat – to nasze atuty.

Przyjedźcie i zobaczcie sami…

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować