Polityka

Lewica w Kaliszu podsumowuje kampanię wyborczą. "Kampania odznaczała się wysoką kulturą polityczną"

2019-10-07 14:30:00 BK

Dziś Karolina Pawliczak, kandydatka Lewicy z ramienia SLD w okręgu kalisko-leszczyńskim podsumowała kampanię wyborczą. Jak zaznacza, przebiegła ona z wysoką kulturą polityczną. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Kampania wyborcza dobiega końca, jesteśmy na ostatniej prostej. Była krótka i bardzo intensywna. Z mojego punktu widzenia kampania charakteryzowała się wysoką kulturą polityczną. Poza kilkoma incydentami w naszym okręgu nie spotkałam się z atakami ze strony politycznych konkurentów. Zdecydowanie pod tym względem kampania ta różniła się od kampanii samorządowej - mówiła Karolina Pawliczak, kandydatka Lewicy z nr 3 na liście okręgu kalisko-leszczyńskiego. - Odwiedziłam wszystkie powiaty naszego okręgu a jest ich trzynaście, w tym miasto Leszno, choć oczywiście najczęściej spotykałam się z mieszkańcami Kalisza, bo jestem tutaj codziennie docierając ze swoim programem do kaliszan. Okręg kalisko-leszczyński, to jeden z największych i najtrudniejszych okręgów wyborczych, stąd kilka tysięcy kilometrów. które w tej kampanii pokonałam. Uczestniczyłam w kilku debatach oraz konferencjach prasowych m.in. w Gołuchowie, Pleszewie, Ostrzeszowie, Lesznie, Ostrowie Wielkopolskim oraz oczywiście w Kaliszu.

Jak zaznacza Karolina Pawliczak, kampania była zbyt krótka aby dotrzeć do każdego mieszkańca. Program Lewicy został przyjęty bardzo pozytywnie. - Sondaże pokazują, że Lewica ma ogromną szansę powrócić do Sejmu. Będzie to historyczny powrót - mówiła Karolina Pawliczak. - Wierzę, że Lewicy uda się osiągnąć dwucyfrowy wynik i uda nam się zdobyć 2 lub 3 mandaty do Sejmu.

SLD nie wystawiło w tegorocznych wyborach kandydata do Senatu z naszego okręgu. Nie popiera również oficjalnie żadnego z kandydatów.

Wśród najważniejszych punktów programowych Lewicy jest ochrony zdrowia i sprawy społeczne dotyczące szczególnie osób starszych i potrzebujących.

- Mówimy o lekach za 5 zł na receptę, o 100-procentowym wynagrodzeniu za czas choroby, o 7 procentach PKB, które chcielibyśmy przeznaczyć na służbę zdrowia. Mamy propozycje dla kobiet, które przedstawiliśmy w ramach Paktu dla Kobiet, tj. bezpłatny dostęp do żłobków czy zwiększanie miejsc w żłobkach, równa praca dla kobiet i mężczyzn, wdowia emerytura, czyli przejecie 85 procent emerytury po zmarłym małżonku - mówiła Karolina Pawliczak.

Program Lewicy to również ochrona środowiska, 100% dofinansowania w zmianę systemu ogrzewania dla indywidualnych gospodarstw domowych, inwestycja w odnawialne źródła energii oraz akcja Sojusz z Ziemią, która zachęca do sadzenia drzew.

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ