Polityka

Lewica proponuje pakiet antykryzysowy. "Obywatele i obywatelki nie powinni ponosić kosztów kryzysu" [wideo]

2020-03-24 10:30:00 red.

Czasowe umorzenie podatków i składek ZUS oraz zawieszenie spłat kredytów – to część pakietu antykryzysowego proponowanego przez Lewicę.

karolinapawliczak.pl
karolinapawliczak.pl

– Lewica proponuje zawieszenie spłat kredytów na okres do sześciu miesięcy. Kredyt na prowadzenie działalności gospodarczej stał się normą w większości polskich firm. Jeżeli firma nie ma przychodów, nie będzie miała z czego tego kredytu spłacić. Dlatego proponujemy, aby zawieszenie tego kredytu odbyło się poprzez ustawę i nie było uzależnione od „widzimisię” banków – mówi posłanka Karolina Pawliczak. – Kolejną sprawą, są koszty opłat stałych i wsparcie tych kosztów, mówimy o mediach i czynszu. To jest ta sama reguła. Firma, która nie zarabia nie będzie miała z czego tych opłat uregulować. Wsparcie Państwa w tym zakresie powinno również nastąpić do trzech miesięcy regulowania opłat z tytułu kryzysu i trudnej sytuacji danej firmy. Kolejną sprawą jest umorzenie podatków i składek ZUS do trzech miesięcy. Nie mówimy o odroczeniu, ale o zupełnym umorzeniu tych składek. Odroczenie to tylko odroczenie windykacji, i tak te składki trzeba by zapłacić. Lewica mówi o całkowitym umorzeniu z tytułu podatków i składek ZUS. Mówimy również o wsparciu pracowników, ale i pracodawców do 75 procent wynagrodzenia, pod warunkiem zobowiązania firmy do niezwalniania pracowników z tytułu kryzysu. Takie wsparcie ze strony Państwa powinno w stronę firm płynąć. Obywatele i obywatelki nie powinni ponosić kosztów kryzysu, nie powinni ponosić kosztów walki z kryzysem. To obowiązek Państwa, ale także nasza wspólna odpowiedzialność i głęboko wierzę w to, że również wspólnie w tym bardzo trudnym czasie sobie z tym poradzimy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ