Społeczne

Letni piknik astronomiczny "Noc spadających gwiazd" na Polach Marsowych już w piątek

2022-08-08 13:00:00 red za Radosław Pior/Fundacja Karola Malaperta

Fundacja Karola Malaperta zaprasza na tradycyjny letni piknik astronomiczny "Noc spadających gwiazd". Impreza odbędzie się w najbliższy piątek od 21:00 na Polach Marsowych na Osiedlu Dobrzec.

fot. Fundacja Karola Malaperta
fot. Fundacja Karola Malaperta

- Przede wszystkim zapraszamy na obserwacje meteorów z roju Perseidów. Wieczorne niebo przygotowało dla nas jednak więcej atrakcji. Będą nimi popularne gwiazdozbiory, które obserwować można okiem nieuzbrojonym. Przypomnimy sobie gdzie znajduje się Trójkąt Letni oraz jak odszukać Gwiazdę Polarną – informuje Radosław Pior z Fundacji Karola Malaperta - Niebo rozświetli Księżyc w pełni otoczony wianuszkiem planet. Przez teleskopy zobaczymy Saturna i Jowisza, a najwytrwalsi, około północy będą mieli okazję podziwiać czerwonego Marsa – dodaje.

Letni piknik astronomiczny odbędzie w piątek, a początek zaplanowano na godz. 21:00 - Wytrawnych obserwatorów spadających gwiazd zachęcamy do zabrania ze sobą kocyka lub leżaka, żeby wygodnie wyczekiwać na upragniony błysk meteoru i spełnianie życzeń – doradza Radosław Pior.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować