Kultura

Konferencja PTH z okazji 65-lecia działalności kaliskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego [online]

2020-10-17 10:25:16 Kaliski Oddział PTH

W związku z sytuacją epidemiczną nietypowo przebiega dzisiejsza jubileuszowa Konferencja zorganizowana przez kaliski Oddział PTH. Organizatorzy zdecydowali się na nietypową jak dotąd organizację konferencji. Po raz pierwszy w 65.letenij historii stowarzyszenia wszyscy zainteresowani Konferencją będą mogli w niej uczestniczyć online ponieważ transmisja odbędzie się dokładnie w zaplanowanym czasie – w sobotę 17 października o godz. 11.00 na profilu Facebooka kaliskiego Oddziału PTH - LINK

Kaliski Oddział PTH
Kaliski Oddział PTH

Dokładnie 65 lat temu 17 października 1955 roku  w Sali recepcyjnej kaliskiego ratusza odbyło się zebranie założycielskie kaliskiego Oddziału PTH, na czele którego stanęła Aniela Wende- pierwsza prezes stowarzyszenia.  Dzisiejszą Konferencję udało się przenieść do Internetu dzięki współpracy z kaliskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, który jest współorganizatorem Konferencji. Jak przedstawia to Anna Narewska – prezes kaliskiego Oddział u PTH:” jest to nawiązanie do wspaniałej tradycji współpracy PTH z instytucją doskonalenia nauczycieli, która rozwijała się w czasach gdy na czele kaliskiego PTH stali Maria i Henryk Wrotkowscy”. Problematyka konferencji jest odzwierciedleniem ważnych wydarzeń o charakterze rocznicowym :dr Sławomir Przygodzki przygotował wykład: „Fibigerowie. Z dziejów przemysłu Kalisza XIX i XX w.” prof. UAM dr hab. Michał Jarnecki: „ Od roli alianta w wojnie bolszewickiej do kaliskiej stanicy”; dr Marek Kozłowski:” Początki kaliskiej Solidarności – od Grudnia`70 do Sierpnia`80. Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezydenta Miasta Kalisza.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ