Koncertowo przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu [zdjęcia, wideo]

2021-08-08 20:30:00 BK

W niedzielę, 8 sierpnia, na placu przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu odbyło się wydarzenie pn. Gmina Blizanów dla Kalisza.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Degustacje, badania profilaktyczne, występy zespołów i orkiestr, wystawa plenerowa - 8 sierpnia odbyło się wydarzenie pn. Gmina Blizanów dla Kalisza, na które zaprosili Starosta Kaliski, Wójt Gminy Blizanów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Blizanowie. 

Na głodnych uczestników czekała degustacja regionalnej kiełbasy białej w ramach akcji promocyjnej wielkopolskich smaków zaproponowanej przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Stoisko kulinarne cieszyło się dużym zainteresowaniem, a wielkopolskiego specjału wydano ponad 1000 porcji.

Chętni mogli zadbać o swoje zdrowie i skorzystać profilaktycznych badań przeciwko WZW typu B. Od 15.00 rozpoczęła się spora uczta muzyczna. Wystąpili Big Band "Muzyka po godzinach", Orkiestra OSP Blizanów, Orkiestra OSP Rychnów, Zespół Kalina, Orkiestra Dęta OSP Pruszków, Zespół Wokalny Dynamitki.

Imprezie towarzyszyła wystawa obrazów z Międzynarodowych Plenerów Malarskich "Piękno Ziemi Blizanowskiej w latach 2004-2021". W budynku Starostwa Powiatowego w Kaliszu, w Sali Rycerskiej prezentowana była wystawa pt.: "Ornaty Papieskie na tle paramentów liturgicznych".

Podczas koncertu „Gmina Blizanów dla Kalisza” zorganizowana została zbiórka publiczna, na rzecz małej Jagódki chorej na SMA.

Jeśli możesz wesprzyj leczenie Jagódki za pośrednictwem portalu Zostań Aniołem - https://www.zostananiolem.pl/campaigns/%e2%80%bc%ef%b8%8f%e2%80%bc%ef%b8%8fsma-zbieramy-lek-dla-jagody/

Wpłać tradycyjnie Fundacja Bread of life ul. Śródmiejska 24a, 62-800 Kalisz,

40 1090 1346 0000 0001 1420 0591 z dopiskiem dla Jagody

EUR PL 68 1090 1362 0000 0001 3632 4116 z dopiskiem dla Jagody

Podaruj 1% 0000268931 – z dopiskiem dla Jagody

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ