Kolonie socjoterapeutyczne ze Stowarzyszeniem "KARAN" już po raz siedemnasty !

2011-07-22 16:19:35 Dzieci i opiekunowie

Już po raz siedemnasty Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny "KARAN" zorganizowało kolonie dla swoich podopiecznych.

Grupa 35 dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej „Pinokio” Stowarzyszenia „KARAN” w Kaliszu wypoczywała nad morzem w malowniczej miejscowości Dźwirzyno. Kolonie organizowane były w dniach 5.07-15.07.2011r. w ośrodku wypoczynkowym "Drzewiarz".
Wakacyjne humory dopisywały dzieciom przez całe kolonie. Dźwirzyno to miejscowość turystyczna z przepiękną plażą na której można budować zamki z piasku, opalać się i bawić. Już od pierwszego dnia pobytu na koloniach podopieczni zwiedzali okolice i zbierali informacje na temat miejscowości. Podczas kolonii nie było czasu na nudę. Atrakcji było wiele.
Jedną z nich był wyjazd do miasteczka westernowego w Zieleniewie. Jest to miejsce dzikich prerii, gdzie dzieci mogły przeżyć niesamowite przygody i wspaniale się bawić przy indiańskiej muzyce.
W miasteczku uczestnicy zwiedzili mini Zoo, jeździli konno, strzelali z łuku, tańczyli z Indianami. Podczas wycieczki do Kołobrzegu odbył się rejs pirackim statkiem.Dzieci mogły zobaczyć Pomnik Zaślubin z Morzem, zwiedzić katedrę oraz Muzeum Oręża Polskiego. Ciekawą atrakcją była piracka przygoda.Przez cały czas kolonii realizowane były zajęcia terapeutyczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Każdego dnia, by poprawić kondycję fizyczną koloniści brali udział w gimnastyce porannej.
Kolonie w Dźwirzynie organizowane przez Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny „KARAN” w Kaliszu to niezapomniane chwile i świetna przygoda. Realizację wypoczynku letniego umożliwiło dofinansowanie z Urzędu Miasta Kalisza – Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych w Kaliszu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Serdecznie dziękujemy.
Dzieci i opiekunowie ze świetlicy socjoterapeutycznej "Pinokio"

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ