Sport

Kolejny miesiąc bez piłkarskich emocji

2020-03-23 09:30:00 www.kalisz.pl

Polski Związek Piłki Nożnej przedłużył przerwę w rozgrywkach wszystkich szczebli, również tych młodzieżowych, o kolejny miesiąc. Piłkarze wrócą na boiska najwcześniej po 26 kwietnia. Wpływ na taką decyzjęma oczywiście pandemiakoronawirusa.

fot. Kamil Płonka
fot. Kamil Płonka

Zgodnie z pierwszą decyzją PZPN-u rozgrywki zawieszone zostały do 29 marca, ale już wtedy pojawiły się przypuszczenia, że przerwa może potrwać znacznie dłużej. W miniony piątek Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że w związku z ogłoszoną w kraju epidemią i wynikającą z tego faktu niemożnością kontynuowania rozgrywek w zaplanowanym wcześniej okresie, mecze Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, we wszystkich kategoriach wiekowych, zostają odwołane do 26 kwietnia.

- O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu - czytamy w komunikacie PZPN.

Biorąc pod uwagę najnowsze rozporządzenie federacji, swój kolejny pojedynek rywalizujących w grupie drugiej III ligi piłkarze KKS-u  Kalisz rozegrają 1 maja, a ich rywalem na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej  będzie Świt Szczecin.Z kolei występująca w Lidze Wielkopolskiej, w grupie trzeciej Klasy A Prosna Kalisz, która nie rozpoczęła jeszcze rundy rewanżowej, zmierzy się na wyjeździe z LKS-em II Gołuchów. To, czy uda się te plany zrealizować, zależeć będzie  od aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Obie kaliskie drużyny zajmują obecnie pozycje liderów swoich rozgrywek.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ