Kultura

Kolęda dla Kalisza - posłuchajcie koncertu muzyków WPA UAM [wideo]

2021-01-08 17:00:00 WPA UAM

7 stycznia odbyła się premiera tegorocznego koncertu Kolęda dla Kalisza, w którym udział wzięli studenci, wykładowcy, absolwenci oraz przyjaciele Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego. Koncert jest dostępny na stronie WP-A, platformie YouTube oraz Facebook.

WPA UAM
WPA UAM
2020 roku pandemia covid-19 zupełnie zatrzymała świat kultury i życie artystyczne Uniwersytetu. Nasi wspaniali Muzycy podjęli wyzwanie i stanęli na scenie, by w szczególnym czasie Świąt Bożego Narodzenia przypomnieć o potrzebie przeżywania muzyki poprzez kolędy i pieśni świąteczne. Projekt ten jest kontynuacją zainicjowanego w ubiegłym roku cyklu "Kolęda dla Kalisza", którego organizatorem jest Zakład Edukacji Muzycznej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 
Tegoroczna premiera odbyła się online 7 stycznia 2021 roku na stronie www.wpa.amu.edu.pl, na YT oraz na Facebooku. Wśród artystów są studenci, wykładowcy, absolwenci oraz przyjaciele WP-A, którzy nagrali niniejszy koncert w grudniu 2020 r. w Kościele Garnizonowym w Kaliszu oraz na WP-A bez udziału publiczności.
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ