Kultura

Kaliszanie przeniosą się do Wiednia. Przed nami Koncert Wiedeński z Klasą i Humorem

2020-09-15 16:00:00 red.

Zapraszamy 10 października do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie usłyszycie m.in. najpiękniejsze arie, duety, walce i polki J.Straussa, F.Lehara czy I. Kalmana.

Koncert Wiedeński z Klasa i Humorem
Koncert Wiedeński z Klasa i Humorem

Koncert Wiedeński z Klasą i Humorem odbędzie się 10 października, o godzinie 16:00 oraz 19:00 w Auli UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego - ul. Nowy Świat 28-30.

Wśród wykonawców: Agata Sava, mezzosopranistka, solistka opery w Pradze, koncertująca na scenach całego świata, m.in.: w Chicago Philharmonic Hall oraz w salach Zurychu, Genewy i Japonii. Anita Rywalska, sopranistka, gwiazda „Akademii Humoru” - Waldemara Malickiego. Oskar Jasiński, tenor, solista Śląskiej Operetki Kameralnej, ulubiebniec publiczności, który też, z wielką klasą i humorem prowadzi koncerty.

Artur Banaszkiewicz, skrzypek, często prezentujący wirtuozowskie parafrazy znanych utworów. Autorski koncert Wieczór w krainie Czardasza, zaprezentował m.in. w prestiżowych Lincoln Center w Nowym Jorku, czy Lipskim Gewandhaus.

Solistom towarzyszy zespół MaesQuartet.

Usłyszymy największe przeboje Króla walca Johanna Straussa oraz arie i duety z operetek: Zemsta Nietoperza, Księżniczka Czardasza czy Baron Cygański.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ