Kultura

Kalisz kolebką rocka? Naukowa dyskusja w CKiS [zdęcia]

2020-10-17 16:30:00 red.

W piątek, 16 października odbyła się konferencja naukowa "Kalisz kolebką rocka", w ramach projektu Kaliskiej Fundacji Kultury "Od rocka do rapu".

fot. Arek Szymański
fot. Arek Szymański

Od rocka do rapu, to projekt organizowany przez Kaliską Fundację Kultury, która w sposób naukowo-muzyczny chce upamiętnić 50-lecie Ogólnopolskiego Festiwalu Awangardy Beatowej.

W spotkaniu uczestniczyli: naukowcy - prof. Paweł Tański z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. Krzysztof Gajda z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Jerzy Jarniewicz z Uniwersytetu Łódzkiego, Lechosław Ochocki, przedstawiciel Kaliskiej Fundacji Kultury, dziennikarze muzyczni, przedstawiciele Stowarzyszenia Artem Docendi, Maciej Grzybowski, aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

W roli moderatora konferencji wystąpił prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz.

Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek rozmawiał z gośćmi o projekcie „Od rocka do rapu”, wydarzeniach kulturalnych organizowanych w Kaliszu oraz zawodowych planach na przyszłość.

Całość uświetniły występy duetu Leszek Cichoński & Tomasz Grabowy i Rapera Eliasza & DJ Emoh.

Przedsięwzięcie „Od rocka do rapu” honorowym patronatem objął prezydent Krystian Kinastowski. Wydarzenie współfinansowane jest przez Miasto Kalisz. Zorganizowały je: Kaliska Fundacja Kultury, przy współudziale Wydziału Pedagigiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Celem wydarzenia „Od rocka do rapu” jest upamiętnienie w sposób naukowo-muzyczny 50-lecia Ogólnopolskiego Festiwalu Awangardy Beatowej.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ