Sport

Julia Maik zwycięża w Lublinie

2020-02-24 16:00:00 KKS Kalisz Sekcja Pływacka

Wysoką formę zaprezentowała u progu sezonu na basenie 50-metrowym zawodniczka KKS Włókniarz 1925 Kalisz Julia Maik. Podczas rozgrywanego w Lublinie Memoriału Henryka Kosakowskiego podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego zwyciężyła w rywalizacji seniorów na obu swoich koronnych dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym.

KKS Kalisz Sekcja Pływacka
KKS Kalisz Sekcja Pływacka

Pierwszego dnia zawodów w eliminacjach na 50 m stylem dowolnym Julia Maik była najszybsza osiągając znakomity wynik 26.13 s. będący jej nowym rekordem życiowym. Jest to na tym etapie sezonu najlepszy rezultat w Polsce wśród seniorów i piąty w Europie wśród juniorów. W rozegranych w odstępie kilku minut wyścigach półfinałowych i finałowych zawodniczka KKS okazała się również bezkonkurencyjna. W finałowej rozgrywce kaliszanka pokonała reprezentantkę gospodarzy AZS UMCS Lublin Zuzannę Rabiniak.

Na koniec dnia Julia Maik potwierdziła wysoką formę zajmując drugie miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym ustanawiając kolejny rekord życiowy wynikiem 2:06.25 min. o prawie 3 sekundy lepszym od dotychczasowego. Szybsza od pływaczki KKS okazała się tylko reprezentantka Polski Daniela Georges.

W drugim dniu zawodów Julia Maik wzięła rewanż na trenującej przez lata w USA Georges pokonując zawodniczkę AZS UMCS Lublin na dystansie 100 m stylem dowolnym. Zwycięstwo zostało okraszone kolejnym rekordem życiowym 57.14 s. Nieco wcześniej podopieczna trenera Dominka Grudzińskiego wygrała eliminacje w konkurencji 50 m delfinem uzyskując znakomity czas 27.64 s. o ponad sekundę lepszy od poprzedniego rekordu życiowego. Z półfinału na tym dystansie kaliszanka wycofała się, oszczędzając siły na setkę kraulem. W półfinałach i finale żadna z delfinistek nie popłynęła szybciej od Julii.

Basen Aqua Lublin po raz kolejny okazał się niezwykle szczęśliwy dla Julii Maik. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zawodniczka KKS triumfowała na nim na 50 i 100 m stylem dowolnym zarówno podczas letnich jak i zimowych mistrzostw kraju juniorów 16-letnich.

W Memoriale wystąpili jeszcze dwaj inni pływacy KKS Włókniarz 1925 Kalisz: Daniel Wytwer i Łukasz Kardoliński, którzy również potwierdzili dobre przygotowanie do sezonu.

Daniel Wytwer w rywalizacji juniorów młodszych stanął na podium zajmując drugie miejsce na dystansie 200 m delfinem z czasem 2:22.47 min. Ponadto zajmował czwarte lokaty na 50 i 100 m delfinem. W tej pierwszej konkurencji podopieczny trenera Dominika Grudzińskiego ustanowił rekord życiowy wynikiem 27.74 s. Kolejne rekordy życiowe Daniel Wytwer ustanowił w stylu dowolnym na dystansach 50 i 200 m uzyskując rezultaty: 26.31 s. oraz 2:09.39 min.

W rywalizacji juniorów dobrze zaprezentował się Łukasz Kardoliński, który uplasował się na szóstym miejscu na dystansie 200 m stylem dowolnym z rekordem życiowym 2:06.09 min. Kolejne rekordy życiowe zawodnik KKS ustanowił w konkurencjach: 50 m stylem dowolnym - rezultatem 26.11s. i 50 m delfinem czasem 28.47 s.
Przygotowanie do zawodów i udział w nich zawodników KKS Włókniarz 1925 Kalisz był możliwy dzięki dotacji z Urzędu Miasta w Kaliszu na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w pływaniu.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ