Istota Świąt Bożego Narodzenia

2017-12-24 18:15:00 redakcja

Z roku na rok przygotowując się do Świąt skupiamy się mocno na ich zewnętrznej otoczce. Zakupy, prezenty, Święty Mikołaj, kolorowe wystawy, zapędzenie. Tymczasem w Świętach tych, zgodnie z wiarą chrześcijańską, ukryta jest pokoleniowa tradycja.

Żłobek w Bazylice Św.Józefa
Żłobek w Bazylice Św.Józefa

Jak nazwa wskazuje w tym szczególnym czasie wspominamy narodzenie Jezusa. Wierzący ludzie świętują Jego przyjście na świat, powodowane miłością do człowieka i chęcią zbawienia go.

Jezus przyszedł na świat, by wziąć na siebie ludzkie grzechy. Bóg stworzył człowieka, by mieć z nim relację, by człowiek panował nad wszystkim, co stworzył Bóg- powiedział ksiądz Przemysław Hęciak z Dwutygodnika Diecezji Kaliskiej.

Bóg tak bardzo kochał ludzi, żeby ich uratować posłał swojego Syna na ziemię. Ten narodził się w stajence w Betlejem. Jak dobrze wiemy Syna później zabito. To co zrobił Jezus, to że przyszedł na świat i umarł za nas, otworzyło nam bramę do prawdziwego życia i do przebaczenia. Jezus przyszedł na świat jako człowiek, dlatego że chciał maksymalnie utożsamić się z człowiekiem, bo tak bardzo Go kochał. Kiedy Bóg zapowiadał przez proroka Izajasza przyjście Jezusa mówił: „Oto panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel”, co znaczy Bóg z Nami, czyli jest to Bóg, który jest nam najbliższy, który cierpi z nami, który z nami płacze, który z nami się śmieje, który potrafi nam współczuć, bo przeżył głód, odrzucenie, upokorzenie, ból, samotność, wstyd, utratę bliskich itd. Taki jest nasz Bóg – bliski dla tych, którzy Go szukają.

Święta Bożego Narodzenia są okazją do większego skupienia nad istotą wiary, miłością Boga i Jego przyjściem na świat. Ono miało swój cel i konsekwencje – zbawienne dla tych, którzy w Niego wierzą.

Święta więc powinny więc być okazją dla chrześcijan do zgłębiania tej prawdy i cieszenia się nią oraz bliskimi.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ