Usługi

Internetowe biuro rachunkowe – Twoja Księgowość Online

2024-07-05 10:30:23 reklama@calisia.pl

Prowadzisz działalności gospodarczą i męczy Cię, że musisz co miesiąc zawozić faktury kosztowe i inne dokumenty rozliczeniowe do Twojego biura księgowego? Sprawdź, jakie możliwości daje Ci Księgowość Online.

Czym różni się księgowość online od tradycyjnej?

Co do zasady zadania, które są wykonywane przez tradycyjne biuro rachunkowe oraz internetowe biuro rachunkowe są takie same. Głównymi zadaniami biura księgowego jest prowadzenie ksiąg rachunkowych, zgodnie z prawem dla swoich klientów. Biura rachunkowe często zajmują się dodatkowo inwentaryzacją, sporządzaniem sprawozdań finansowych dla urzędu skarbowego, prowadzeniem kadr i płac, a dla większych firm także analizą ryzyka finansowego, tworzeniem strategii czy innymi procesami księgowymi.

Różnice

W czym zatem różnica? Tradycyjne biura rachunkowe najczęściej działają lokalnie, świadcząc usługi księgowe dla swoich klientów, którzy dostarczają im regularnie wszystkie dokumenty. Takie rozwiązanie może być uciążliwe, w szczególności, że obecnie przedsiębiorcy lepiej niż ktokolwiek inny wiedzą, że czas to pieniądz.

Profesjonalne biuro rachunkowe online przyjmuje dokumenty od swoich klientów przez internet. Oznacza to, że klienci poprzez portale lub za pośrednictwem e-maila przesyłają w formie skanu swoje faktury kosztowe oraz inne dokumenty rozliczeniowe.

Efektem prac księgowości internetowej oraz tradycyjnej jest rozliczenie swoich klientów. Różnicą przemawiającą na korzyść biura rachunkowego online jest kontakt i elastyczność. Poznaj rozwiązania, które ułatwią codzienne funkcjonowanie oraz rozwój Twojej firmy.

Jak działa księgowość internetowa?

Główną różnicą pomiędzy stacjonarnym biurem rachunkowym, a księgowością internetową jest forma kontaktu i przekazywania dokumentów.

Jakie są rodzaje księgowości online?

Pod hasłem „Internetowe biuro rachunkowe” mieszczą się 3 główne profile obsługi księgowej, oto one:

1. Księgowość online prowadzona samodzielnie za pośrednictwem aplikacji

W tym wypadku poprzez dostarczoną przez biuro rachunkowe aplikacje wystawiasz, skanujesz i przesyłasz dokumenty, a także generujesz dokumenty rozliczeniowe z urzędem skarbowym. Tego typu usługa wymaga podstawowej wiedzy dotyczącej rozliczeń księgowych. Dostawca aplikacji nie bierze odpowiedzialności za błędy w dekretacji, które Ty popełnisz.

2. Księgowość online prowadzona z bankowością online

W tym wypadku możesz korzystać z samodzielnej aplikacji (j.w.) lub z firmy zewnętrznej, z którą bank ma umowę. Jest to forma, którą bank wykorzystuje żeby przywiązać swoich klientów. Jeżeli dojdzie do sytuacji, gdy bank np. podniesie opłaty lub będzie oferował Ci droższe usługi niż inne banki, to zawsze wraz ze zmianą konta musisz myśleć o jednoczesnej zmianie biura rachunkowego.

3. Księgowość online prowadzona przez księgowych

Jest to rozwiązanie dostarczane przez nasze biuro – Księgowy Online. Nasz księgowy zawsze czuwa nad Twoimi rozliczeniami i bierze odpowiedzialność za ewentualne błędy dając Ci gwarancje 100% bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie jednocześnie łączy w sobie nowoczesność i pełen dostęp usług księgowych niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz z gwarancją bezpieczeństwa i swobody działania.

Jak przekazać dokumenty do internetowego biura rachunkowego?

Jeżeli do tej pory masz doświadczenie we współpracy z tradycyjnym biurem księgowym, to zapewne wiesz, że scenariusz co miesiąc wygląda tak samo. Do 5 lub czasami 7 dnia każdego miesiąca musisz przywieźć dokumenty do biura rachunkowego. Jeżeli na miejscu okazuje się, że nie kompletu, bo brakuje jakiejś faktury lub innego dokumentu, to oczywiście trzeba go dowieźć jak najszybciej to możliwe.

W przypadku księgowości internetowej masz możliwość przekazanie wszystkich dokumentów za pomocą 1 e-maila. Jeżeli czegoś będzie brakować, to skontaktujemy się z Tobą i dokładnie wyjaśnimy, co jeszcze jest nam niezbędne do rozliczenia. Nie potrzebujemy oryginałów faktur kosztowych i dokumentów, wystarczy nam skan lub dobrej jakości czytelne zdjęcie, tak, żeby uniknąć wątpliwości co do zawartości tych dokumentów.

Chcesz dostarczać dokumenty w oryginale? Wystarczy, że raz w miesiącu wsadzisz je do paczkomatu. Nie musisz sam organizować wysyłki, możesz je przesłać używając wygenerowanego przez nas kodu, który otrzymasz do 3 dnia miesiąca.

Jak otrzymam rozliczenie?

Rozliczenie będzie do Ciebie wysłane w ciągu 48 godzin od otrzymania przez nas Twoich dokumentów. Dostaniesz jasną informację, w jakiej wysokości masz do zapłacenia podatek dochodowy, VAT, ZUS oraz wszelkie inne potrzebne informacje. Wiadomość prześlemy do Ciebie wybraną formą kontaktu. Może to być e-mail, sms lub inny komunikator. Twoje rozliczenie zostanie także wysłane do urzędu skarbowego. Nasze biuro może przejąć na siebie ciężar kontroli i odpowiadania na pisma wysyłane z ZUS czy US.

Czy będę musiał coś sam księgować?

Nie, wystarczy że prześlesz i opiszesz nam czego dotyczą poszczególne dokumenty, a my wykonamy wszystko za Ciebie. Nie dostarczamy Ci oprogramowania, tylko usługę, która w profesjonalny sposób rozliczy Twoją działalność, przed organami skarbowymi.

Co w przypadku, gdy będę chciał porozmawiać ze swoim księgowym?

W naszym biurze obsługą klientów zajmują się ludzie. Zawsze, gdy Ty jako nasz klient, będziesz miał pytania lub wątpliwości, możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem telefonu, e-maila czy aplikacji Whatsapp.

Czy Księgowy Online jest dla mnie?

Tak. Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą lub jesteś mikro, małym lub średnim przedsiębiorcom, to jest to rozwiązanie dla Ciebie. Nie ma żadnych formalnych ograniczeń czy restrykcji. Korzystanie z naszych usług księgowości online jest dla każdego.

 

 

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować