Kultura

Popłynęli w piękny rejs na Małej Plaży!

2024-07-08 10:00:00 Mała Plaża Szałe

W niedzielę na Małej Plaży w Szałem odbył się Światowy Dzień Marynarza. Z tej okazji pod przewodnictwem Prezesa Stowarzyszenia Rezerwistów Marynarki Wojennej Romana Szychowskiego goście Małej Plaży i wypożyczalni Szałowe Lato mogli bezpłatnie zwiedzać jezioro pokrzywnickie kajakiem, rowerkiem wodnym, jachtem czy motorówką.

Mała Plaża Szałe
Mała Plaża Szałe
Amatorzy mocnych wrażeń mogli też poczuć adrenalinę przejazdami na kole wodnym, bananie czy wodnych nartach, a ponadto zapoznać się z pracą policji wodnej, która choć mało kto wie tuż obok Małej Plaży ma swój komisariat, to wypływają stąd na wodę dbając o bezpieczeństwo terenów położonych nad zalewem.
 
Spotkanie z marynarzami zaowocowało również warsztatami, w ramach których dzieci mogły poznać przepisy ruchu wodnego oraz nauczyć się alfabetu morse'a, a nawet nauczyć się nadawać swoje imię i krótkie zdania kluczem telegraficznym. 
 
Rejsy, które zorganizowaliśmy wspólnie z wypożyczalnią sprzętu wodnego Szałowe Lato miały na celu przede wszystkim zaprezentowanie tego jak pięknie jest na wodzie w Szałem, cieszy nas, że większość rejsujących planuje wrócić tu na wodę, zgłosiła się nawet kaliska firma, która wykupiła naprzemiennie codzienne kajaki i rowerki wodne dla swoich pracowników, aby zapewnić im aktywność fizyczność oraz relaks, który ta woda jak przekonali się w niedzielę użytkownicy gwarantuje. Wiem, że są tacy, którzy mówią tu o dziwnych zapachach i nadzwyczajnych zanieczyszczeniach, ale mówią to zwykle te osoby, które dawno tu nie były lub mają w interesie tak mówić, jest tu teraz oczywiście sinica jak na wielu wodach, nawet na morzu, ale m.in. dlatego właśnie walczymy o skutery wodne, co do samej wody, wkrótce po uruchomieniu skuterów udowodnimy, że nie jest tak źle - powiedział Krzysztof Gorzkiewicz, właściciel Małej Plaży. 
 
Jak w każdy weekend dzieci tego dnia mogły skorzystać również z plenerowego bajkolandu oraz organizowanych przez Figle Migle animacji dla dzieci - tym razem obecnie w Szałem dzieci mogły zamienić się w piratów. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować