Przegląd Kaliskiego Sportowego Tygodnia

2024-07-07 10:29:56 Martynian Przybyłek

Pierwszy tydzień lipca był ostatnim tygodniem przed przerwą wakacyjną gdzie miało miejsce jedno wydarzenie sportowe, mianowicie Turniej KPS o Puchar Ligi. Zapraszamy do przeglądu Kaliskiego Sportowego Tygodnia!

SOCCA – TURNIEJ KPS O PUCHAR LIGI

Mimo, że sezon ligi Kaliskiej dobiegł końca, organizatorzy zaproponowali jeszcze jeden tydzień rozgrywek o szczególnym charakterze. W tym turnieju tylko i wyłącznie mogły wziąć udział drużyny, które zajęły w sezonie miejsca 2-10. Ostatecznie w turnieju wzięło udział pięć drużyn:

- Athletic Górnośląska

- Decathlon Weekendowi Kopacze

- Inferno FC

- AZP Poster Kalisz

- Efekt Podzborów

Te drużyny walczyły w systemie każdy z każdym, natomiast zwycięzca tego turnieju otrzymał bilet do ogólnopolskiego turnieju Trzy Rogi Karny. Turniej był jednodniowy, a spotkania trwały tylko 12 minut, w porównaniu z rozgrywkami ligowymi gdzie mecz trwa dwie połowy po 20 minut.

Pierwszym meczem rozpoczęły zmagania drużyny Athletic Górnośląska oraz Decathlon Weekendowi Kopacze. Cały mecz to były piłkarskie szachy, które finalnie na sam koniec potoczyły się pomyślnie dla Kopaczy, którzy pod koniec spotkania strzelili jedyną bramkę w meczu.

Drugi mecz był starciem Inferno FC z AZP Poster Kalisz. Dobra dyspozycja Inferno z ligi Kaliskiej przełożyła się na korzystny wynik, który dał im zwycięstwo 2:0.

Ostatnią drużyną, która czekała na rozpoczęcie swoich zmagań był Efekt Podzborów, który rozegrał spotkanie z Athletic Górnośląska. Oczekiwanie na mecz dłuższą chwilę się opłaciło, gdyż pewnie wygrali swoje spotkanie wynikiem 2:0.

Wynikiem 2:0 zakończyły się kolejne dwa spotkania. Najpierw Decathlon Weekendowi Kopacze tym wynikiem pokonały AZP Poster Kalisz, następnie Inferno FC tym wynikiem pokonały drużynę Efektu.

Inny wynik pojawił się dopiero w szóstym meczu pomiędzy AZP Poster Kalisz, a Athletic Górnośląska. Athletic był w stanie znaleźć trzykrotnie drogę do bramki natomiast Poster ani razu.

Po tym spotkaniu doświadczyliśmy dwa bardzo wyrównane mecze, które rozstrzygały się jedną bramką. Decathlon Weekendowi Kopacze pokonali Efekt Podzborów wynikiem 1:0, oraz Inferno FC wynikiem 1:0 pokonało Athletic Górnośląska po bramce samobójczej.

Przedostatni mecz między Efektem Podzborów oraz AZP Poster Kalisz był jedynym spotkaniem turnieju, gdzie obie drużyny znalazły drogę do bramki. Ostatecznie Efekt był skuteczniejszy w tej kwestii. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Ostatni mecz turnieju okazał się być meczem o zwycięstwo w turnieju. Inferno mogło wygrać bądź zremisować, natomiast Kopacze musieli wygrać. Starcie trzymało w napięciu od początku do końca. Mecz udało się rozstrzygnąć bez remisu, Inferno strzeliło jedną bramkę, która dała im zwycięstwo w turnieju i bilet na turniej TrzyRogiKarny!

Klasyfikacja punktowa:

1. Inferno FC – 12 pkt

2. Decathlon Weekendowi Kopacze – 9 pkt

3. Efekt Podzborów – 6 pkt

4. Athletic Górnośląska – 3 pkt

5. AZP Poster Kalisz – 0 pkt

Drużynie Inferno FC gratulujemy wygrania turnieju i życzymy powodzenia w turnieju TrzyRogiKarny w Warszawie pod koniec lipca!

To by było na tyle z informacji na ten tydzień!