Społeczne

Na Wigrach dojechali do Zakopanego! "Jesteście Wyjątkowi, każdy z Was to taki Superman."

2021-08-06 10:00:38 red

- Jesteśmy umordowani, przemoczeni, ale szczęśliwi, że dojechaliśmy – tak zrelacjonowali na swoim profilu facebookowym Wigry Składaki Dobre Chłopaki, czyli ekipa która pokonała ponad 400 km do Zakopanego. Wyprawa miała cel charytatywny, czyli zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Wiktora Taterki.

fot. fb/Wigry Składaki Dobre Chłopaki
fot. fb/Wigry Składaki Dobre Chłopaki

- Trasa Kalisz -Zakopane zakończona sukcesem. Jesteście Wyjątkowi, każdy z Was to taki Superman. Z całego serca dziękujemy Wam za Wasze poświęcenie, za czas który musieliście włożyć w przygotowania wyprawy, pozyskiwaniu darczyńców, za energię jaką przekazaliście Wiktorkowi. Podziwiamy Was za całą organizację za Wasze zaangażowanie bo wiemy ile siły, zdrowia musieliście włożyć aby dokonać tego niesamowitego wyczynu. Wasze dobre serca, chęć niesienia pomocy drugiemu są nie do opisania- jesteście Wyjątkowi. Bardzo żałujemy że nie mogliśmy Was powitać na mecie, ale to za długa trasa dla Wiktorka po operacji ... Wiktorek nie może doczekać się spotkania z Wami w Kaliszu. Pozdrawiamy Was i Wasze rodziny. Dobro wraca-niech wróci do Was ze zdwojoną siłą – napisała na profilu facebookowym Aldona Taterka mama Wiktora.

Po 5 dniach udało się dojechać do zaplanowanego celu - Zakopanego!

 

Ta wyprawa ma nagłośnić zbiórkę na operację i rehabilitację chłopca. Dotychczasowa walka o Wiktora przyniosła ogromne efekty, ale jest jeszcze długa droga do uzyskania wymarzonego celu, czyli samodzielnego poruszania się. Wiktor jest po operacji stawów biodrowych, ale potrzebuje jeszcze bardzo ważnej i kosztownej rehabilitacji, która wzmocni i przygotuje jego organizm do postawienia pierwszego samodzielnego kroku.

Rodzice zdecydowali się na zabieg operacyjny w Paley European Institute w Warszawie. Jest to jedno z najlepszych miejsc do leczenia deformacji narządu ruchu. Dzięki unikalnej technice operacyjnej powrót do stanu sprzed operacji jest o wiele łatwiejszy w porównaniu do tradycyjnych metod. Po tym zabiegu, chłopczyk wymaga intensywnej, specjalistycznej i drogiej rehabilitacji, której koszt wynosi 50 tys. zł.

 
 
Organizatorzy akcji proszą firmy, które chciałyby wesprzeć wyprawę. Logo i nazwa firmy może pojawić się na koszulkach, rowerach, plakacie, aucie serwisowym lub w formie reklamy na profilu FB -

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ