Sport

Inauguracja Kaliskiego Sportu Szkolnego 2022/2023

2022-09-20 14:30:00 Kancelaria Prezydenta Miasta

Reprezentanci szkół z terenu miasta wzięli udział w Inauguracji Kaliskiego Sportu Szkolnego 2022/2023 w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży i Licealiady, które odbyły się na Stadionie Miejskim. Podczas Lekkoatletycznego Festiwalu Sztafet młodzieży kibicował wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta
Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta

- Cieszę się, że młodzież tak chętnie uczestniczy w rozgrywkach międzyszkolnych. Czy to sport indywidualny czy drużynowy, konkurencja jest ważną częścią kultury sportowej, sprawia, że wydarzenie zachęca do najlepszych występów, a tym samym najlepszych wyników, tego właśnie Wam życzę. Lekkoatletyczny Festiwal Sztafet uważam za otwarty - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Młodym sportowcom przyglądał się również Marian Durlej, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Kalisza.

W sztafetach wzięło udział ponad 300 uczniów z 28 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Miasta Kalisza.

Program zawodów:
Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
DZIEWCZĘTA:
4 x 100 m,
Sztafeta szwedzka 100-200-300-400.
CHŁOPCY:
4 x 100 m,
Sztafeta szwedzka 100-200-300-400.
Licealiada:
DZIEWCZĘTA:
4 x 100 m,
4x 400 m.
CHŁOPCY:
4 x 100 m,
4x 400 m.

Wyniki będą dostępne na stronie Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować