Społeczne

Imiona dla żubrów wybrane

2022-09-22 11:30:00 Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie

W Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie zakończył się konkurs ,,Imiona dla żubrów 2022". Byczek urodzony 14 maja w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt będzie nosił imię Potus.

zdjęcie M. Grzegorek
zdjęcie M. Grzegorek

Krówka natomiast, która przyszła na świat 3 czerwca będzie nazwana imieniem Powita. Właśnie takie propozycje zostały wybrane przez jury pod przewodnictwem pani Ewy Jedlikowskiej — dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

W konkursie trwającym przez cały okres wakacyjny wzięło udział 446 uczestników, którzy nadesłali aż 1630 nazw - 818 dla krówki, 812 dla byczka. Do drugiego etapu zakwalifikowalo się 413 oryginalnych imion dla samca oraz 406 dla samicy, które nie znalazły się do tej pory w Księdzie Rodowodowej Żubrów.

Gołuchowska zagroda funkcjonuje już od 1977 roku i do tej pory urodziło się w niej ponad sto cieląt. Żubry niegdyś narażone na wyginięcie, dzięki współpracy hodowców liczą obecnie w Polsce ponad dwa tysiace osobników (stan na koniec 2021 roku to 2429 żubrów).

Uroczyste nadanie imion odbędzie się w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt we wtorek 18 października o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników żubrów.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować