Biznes

Górnośląska 71 (Gołębnik) - znamy najemców. Sprawdźcie jakie firmy i usługi będą tam działać.

2019-05-09 09:34:00 Materiał prasowy Górnośląska 71

Dobiegają końca prace związane z rekonstrukcją kamienicy przy ul. Górnośląskiej 71 w Kaliszu. Na ukończeniu jest już elewacja budynku, natomiast prace związane z odtworzeniem dachu zostały praktycznie zakończone.

Obecnie w budynku trwają już prace wykończeniowe poszczególnych pomieszczeń. Budynek został podłączony do ciepła miejskiego, a także zostały zrealizowane nowe przyłącza energetycznie i telekomunikacyjne. W całym obiekcie została zainstalowana wentylacja mechaniczna i rozprowadzona klimatyzacja. W maju planowany jest montaż windy, a następnie rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem terenu.

- Prace posuwają się bardzo szybko, dzięki współpracy z firmą Oles Project z Warszawy, która jest generalnym wykonawcą i trzyma bardzo wysokie tempo i jakość prac. Cała konstrukcja budynku oraz dach zostały praktycznie zrobione od nowa. Dobudowano także nową klatkę schodową z windą. Obecnie na ukończeniu jest elewacja wraz z zabytkową sztukaterią. Ukoronowaniem będzie zainstalowanie oświetlenia budynku, które podkreśli jego charakter wieczorami – mówi Sergiusz Urbaniak – inwestor.

Ponad połowa powierzchni użytkowej jest już wynajęta i zagospodarowana:

Budynek zyskał nowa funkcję handlowo- usługowo –biurową. Cały parter, ok 320 m2 zajmie znana restauracja Tutti Santi.

Tutti Santi tłumacząc na język polski oznacza Wszyscy Święci. Tutti Santi to prawdziwa włoska pizzeria, miejsce wyjątkowe, w którym każdy będzie mógł spróbować oryginalnej włoskiej pizzy. Pizza tworzona w Tutti Sani oparta jest tylko o oryginalne, włoskie produkty na podstawie receptur mistrza Włoch, który osobiście szkoli pracowników i nadzoruje jakość produktów. Pizzerie Tutti Santi znajdziemy w Warszawie, Gdańsku, Kielcach, Koninie, Krakowie, Ostrowie Wielkopolskim, Poznaniu i Wrocławiu.

Na pierwszym piętrze działać będzie strefa usług, gdzie dużą część zajmie butikowy klub Fitness 36 minut – jedyny w Kaliszu, rewolucyjny system ćwiczeń, w którym sercem Klubu jest 12 maszyn niemieckiej firmy Milon oraz Diamentowy Optyk.

36 minut to innowacyjny system kompleksowego treningu, który zajmuje jedyne 36minut. Takiego klubu nie ma do tej pory w Kaliszu.

Innowacyjność propozycji polega na tym, że trening jest maksymalnie efektywny, łatwy i bezpieczny, dlatego chętnie odwiedzają go również Seniorzy. Cały trening polega na wykonywaniu ćwiczeń w formie obwodów. Obwody wykonywane są na specjalnie przygotowanych maszynach firmy Milon, tworzących stacje w formie koła. Na każdym wykonujemy inne ćwiczenie. Ćwiczenia przeplatają się tak, by w ciągu obwodu było 6 ćwiczeń siłowych oraz 2 ćwiczenia cardio. Wszyscy zmieniają się w tym samym czasie idąc po kolei. 36 minut to czas pełnych dwóch okrążeń, czyli wszystkich 8 ćwiczeń powtórzonych dwukrotnie. Każde ćwiczenie siłowe trwa 60 sekund, natomiast na ćwiczenia cardio przeznaczony czas wynosi 4 minuty.

Warto podkreślić, że ćwiczenia oparte na systemie Milon nie są zwykłym treningiem, lecz w rzeczywistości treningiem personalnym z nadzorem trenera/fizjoterapeuty, który jest obecny w obwodzie i na bieżąco monitoruje poprawność ćwiczeń. Klubowicze 36minut nigdy nie są pozostawieni samym sobie, co ma czasem miejsce w tradycyjnych siłowniach. Kadra klubów 36minut zapewnia profesjonalną pomoc na każdym etapie treningu, dla wszystkich, którzy tego potrzebują.

Wszystkie opisywane zalety zawdzięczamy nowoczesnemu sprzętowi. Każda wyposażona w komputer i wyświetlacz LCD maszyna Milon sprawia, że ćwiczenie na niej jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Maszyna rozpoznaje osobę – po wsunięciu karty magnetycznej automatycznie dostosowuje obciążenie i zakres możliwego ruchu a także parametry takie jak, wysokość siedziska i kąty nachylenia. W efekcie oznacza to koniec biegania po klubie z notatnikiem, w którym co niektórzy zapisywali sobie ilość podnoszonych kilogramów, powtórzeń czy wyrobionych serii.

Kolejny najemca to Diamentowy Optyk gdzie klienci będą mogli przeprowadzić profesjonalne badania wzroku oraz dobrać szkła i oprawki renomowanych marek. Tutaj znajdą się oprawy znanych i cenionych na całym świecie projektantów m.in Dior, Max Mara, Ray Ban Fleye Copenhagen, Hugo Boss Germano Gambini, INDIGO, Moos i wiele innych, które ujmują nie tylko klasą i wygodą, ale również niewiarygodną jakością wykonania.

Natomiast na II piętrze powstaną biura Tutti Santi, która dynamicznie rozwija sieć swoich restauracji w Polsce, a w Kaliszu tworzy swoją centralę. Obecnie w sieci działa już 9 restauracji, a tylko w tym roku zaplanowane jest otwarcie kolejnych 5 placówek.

W Budynku zostały jeszcze do wynajęcia tylko 3 lokale biurowe i tylko jeden w strefie usług.

- Mamy jasną strategię komercjalizacji tego obiektu i konsekwentnie ją realizujemy. Chcemy, żeby poszczególne placówki tworzyły komplementarną ofertę usług adresowaną do świadomych konsumentów dbających o zdrowy i aktywny tryb życia oraz wysoką jakość usług. Stąd oferty poszczególnych najemców wzajemnie się uzupełniają. Do wynajęcia został już tylko jeden lokal w strefie usług, które idealnie nadaje się na działalność w segmencie BEAUTY, poszukujemy do współpracy profesjonalnego gabinetu kosmetycznego lub fryzjerskiego, ewentualnie usług o zbliżonym charakterze świadczonych na poziomie premium – tłumaczy Sergiusz Urbaniak.

Właściciel spodziewa się, że obok Galerii Amber – Górnośląska 71 stanie się doskonałym uzupełnieniem tej części miasta w usługi o charakterze Premium i że obiekt rocznie odwiedzi ponad 100 tys. osób co daje ogromny potencjał.

Otwarcie Gołębnika planowane jest już na lipiec tego roku.

Więcej informacji oraz kontakt znajdziecie Państwo na stronie Gornoslaska71.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ