Społeczne

Godzinna kolejka przy PSZOK-u. Miasto "Wydłużony czas oczekiwania na odbiór odpadów komunalnych w PSZOK-u zdarza się naprawdę sporadycznie"

2020-08-07 14:49:10 red.

Od 8.00 do 16.00 jedynie w sobotę i to jeszcze w reżimie sanitarnym – tak wygląda aktualnie funkcjonowanie PSZOK-u przy ul. Bażanciej. Nic dziwnego, że tworzą się spore kolejki, w których trzeba stać nawet godzinę. Jak tłumaczy Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska "Wydłużony czas oczekiwania na odbiór odpadów komunalnych w PSZOK-u zdarza się naprawdę sporadycznie". A jakie są wasze spostrzeżenia?

fot. czytelnik Calisia.pl
fot. czytelnik Calisia.pl

Do PSZOK-u możemy wywieźć m.in. stare meble, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, akumulatory, opony a nawet odpady budowlane. Wiadomo, wszystko musi być posegregowane, a cała „akcja” nie powinna trwać zbyt długo.

Jednak wprowadzone restrykcje tj.:

- Zachowanie bezpiecznych odległości między osobami poruszającymi się na terenie PSZOK, zgodnie z zaleceniami pracowników obsługi

- Na terenie PSZOK mogą przebywać jednocześnie pracownicy obsługujący PSZOK i klienci maksymalnie 1 osoba przy stanowisku ( pojemniku)

- Oczekujący na rozładunek klienci pozostają w samochodach do momentu wyraźnej zgody obsługi na wejście/ wjazd kolejnego klienta (obowiązuje zasada: 1 klient wyjeżdża z terenu PSZOK - 1 wjeżdża)

- Przy stanowisku potwierdzającym miejsce zamieszkania może być obsługiwana tylko 1 osoba

Dodatkowo trzeba pamiętać, że obiekt otwarty jest tylko w sobotę przez 8 godzin. Wszystko to powoduje, że czas oczekiwania wydłuża się często do godziny a nawet dłużej.

- Staliśmy godzinę, żeby oddać trzy posegregowane worki, to paranoja żeby to tyle trwało i był jeden PSZOK na prawie stutysięczne miasto - pisze do nas czytelnik przesyłając zdjęcia z sobotniej kolejki przy ul. Bażanciej. Zapytaliśmy więc w poniedziałek Urząd Miasta czy planuje rozszerzenie dni funkcjonowania obiektu oraz czy planuje otworzenie kolejnego PSZOK-u dla rozładowania ruchu. Na odpowiedź czekaliśmy do piątku...

- Wydłużony czas oczekiwania na odbiór odpadów komunalnych w PSZOK-u zdarza się naprawdę sporadycznie. Sytuacja ulega stabilizacji i jest na bieżąco monitorowana przez Urząd Miasta Kalisza. Na bieżąco konsultujemy funkcjonowanie PSZOKU z operatorem – PUK SA, które podejmuje niezbędne kroki mające na celu usprawnienie jego funkcjonowania. Miasto Kalisz podjęło działania zmierzające do uruchomienia własnego PSZOK-u, co odciąży PSZOK znajdujący się przy ulicy Bażanciej jak również, pozwoli na zwiększenie dostępności i częstotliwości godzin jego funkcjonowania, a jednocześnie zmniejszy koszty systemu gospodarki odpadami - informuje Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Kaliszu.

Jeśli będziecie planowali w najbliższą sobotę wywiezienie odpadów na PSZOK to radzimy abyście zarezerwowali sobie trochę więcej czasu niż planowaliście.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ