Społeczne

Gmina Lisków z edukacją dla seniora

2020-09-15 11:30:00 Gmina Lisków

W miesiącu wrześniu 2020 r. Gmina Lisków przystąpiła do realizacji projektu pn.:  „Edukacja dla Seniora w Krainie Nocy i Dni”.

Gmina Lisków
Gmina Lisków

Projekt jak sama nazwa wskazuje adresowany jest dla seniorów zamieszkałych na terenie gminy Lisków. Składa się z następujących działań: Edukacja zdrowotna ( wykłady lekarza, dietetyka, prelekcja pielęgniarki, zajęcia z fizjoterapeutą zajęcia z udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej), Edukacja komputerowo – manualna (zajęcia komputerowe, zajęcia artystyczno – plastyczne), Edukacja sportowo – rekreacyjna (rajd rowerowy, spacer nordic – walking, marszobieg, zajęcia na sali gimnastycznej), Edukacja kulturalna ( zajęcia umuzykalniające, wyjazd do teatru, wyjazd do filharmonii), Edukacja na temat prawa i bezpieczeństwa ( spotkanie z wójtem, burmistrzem lub pracownikiem urzędu gminy, prelekcja pracownika GOPS-u, spotkanie z policją/strażakiem)

Projekt dofinansowany został ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020. Edycja 2020.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ