Free Brass Band świętuje

2011-02-20 02:12:38 [mz]

Mija dziesięć lat od powstania kaliskiego big bandu - Free Brass Band. Z tej okazji 17 lutego 2011 w Centrum Kultury i Sztuki zespół zagrał koncert jubileuszowy.

fot. mz/calisia.pl
fot. mz/calisia.pl
Zespół powstał w 2000 roku. Wtedy swoją działalność zakończył zespół Calisia Band, grający rozrywkowy repertuar. Calisia Band narodziła się z inicjatywy Leszka Wolniaka - muzyka i nauczyciela, a jej skład stanowili uczniowie i przyjaciele dyrygenta. Z tej orkiestry wywodzi się trzon Free Brass Band. Po zakończeniu działalności orkiestry, muzycy nalegali, by zespół reaktywować. Najbardziej zależało na tym Marcinowi Wieczorkowi, podówczas najmłodszemu z muzyków.
Dzisiaj zespół gra na wielu imprezach - tak w mieście, jak i za granicą. Inspiracją i niedoścignionym wzorem muzyków jest big band Glenna Millera. Wizytówką Free Brassu jest rozbudowana sekcja dęta oraz wyszukany repertuar na który składają się standardy jazzowe, przeboje filmowe, latynoamerykańskie, taneczne. Od początku dyrygentem zespołu jest Marek Kubera.
17 lutego zespół zagrał dla kaliszan - swoich bliskich, a także tych nieznanych słuchaczy w podziękowaniu za dziesięć lat wsparcia i czynnego udziału w koncertach. Muzykom towarzyszyli młodzi wokaliści: Małgorzata Biniek i Łukasz Tomaszewski.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ