Ford nowych możliwości

2011-02-21 18:22:43 Reklama

Doskonałe połączenie innowacyjności, nowego stylu i funkcjonalności – to wszystko otrzymasz w całkowicie nowych modelach w rodzinie FORDa – 5 – osobowym Fordzie C-MAX i 7 – osobowym Fordzie Grand C-MAX.

Zaawansowana technologia, znakomite własności jezdne i jeszcze lepsza trwałość gwarantują nam niepowtarzalną jakość jazdy. Gdy dodać do tego większy komfort i funkcjonalność, Ford C-MAX i Ford Grand C-MAX ujawniają nowe oblicze kompaktowych samochodów rodzinnych typu MAV (minivanów). Wiele osób miało już okazję przekonać się, że Ford C-MAX i Ford Grand C-MAX pod każdym względem są pojazdami nowej generacji. Jazda tym autem to czysta przyjemność.

Podstawowe funkcje:
System wspomagający parkowanie
System wspomagania parkowania pozwala nam zaparkować równolegle w miejscu, w którym zdawałoby się to niemożliwe – tylko 20% większym od długości samochodu. Jak to działa? Gdy system ustali, że wolne miejsce jest dostatecznie duże, kieruje za Ciebie samochodem, a Tobie pozostaje jedynie używanie pedałów hamulca i gazu. Takie parkowanie bez używania rąk jest znacznie mniej stresujące! (Opcjonalnie, jako część pakietu Easy Driver 3.)
Ford Grand C-MAX – największa możliwa funkcjonalność
Pomysłowo zaprojektowane 7-osobowe wnętrze nowego FORDa Grand C-MAX umożliwia wygodny dostęp do trzeciego rzędu siedzeń przez przejście utworzone dzięki złożeniu środkowego fotela w drugim rzędzie. To szczególnie praktyczne, gdy z tyłu są zamontowane foteliki dla dzieci.
Wszechstronność nowego Forda C-MAX
FORD C-MAX ma trzy oddzielnie składane fotele w tylnym rzędzie, w proporcjach 40/20/40, z opcją stworzenia bardziej luksusowego układu 2+2 lub złożenia ich na płasko; są po prostu stworzone do tego, by idealnie sprostać potrzebom większej rodziny.Przesuwane drzwi tylne
Podwójne przesuwane tylne drzwi FORDa Grand C-MAX to nowość w tych samochodach. Są one dobrze wkomponowane w samochód dzięki sprytnemu ukryciu prowadnic drzwi w bokach nadwozia, uzupełniają jego śmiały charakter, a przy tym znakomicie ułatwiają dostęp do wnętrza, szczególnie w wąskich miejscach parkingowych oraz przy zamontowanych fotelikach dla dzieci.Elektrycznie sterowane drzwi bagażnika
Gdy obie ręce masz zajęte zakupami, naciśnij tylko guzik na pilocie kluczyka, a drzwi bagażnika otworzą się same. Jak miałem okazję się przekonać można je również otworzyć za pomocą przycisków na wewnętrznej konsoli lub uchwycie klapy, a nawet zaprogramować kąt otwarcia, co zapobiega uderzeniu o dach garażu. Dodatkowym zabezpieczeniem są dwa czujniki, które podczas zamykania klapy wykryją wszelkie przedmioty znajdujące się między nią a karoserią.Dach panoramiczny z elektrycznie sterowaną osłoną przeciwsłoneczną
Poczucie przestrzeni i komfortu we wnętrzu C-Max i Grand C-Max można wzmocnić dzięki zamontowanemu na stałe szklanemu dachowi panoramicznemu, obejmującemu niemal całą powierzchnię dachu.
Wykonany z przyciemnianego szkła, aby zapobiec oślepianiu, dach panoramiczny jest standardowo zaopatrzony w powłokę z filtrem przeciwsłonecznym Solar Reflect w celu zminimalizowania nagrzewania wnętrza pojazdu oraz elektrycznie sterowaną wewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną, zapewniającą cień i chroniącą prywatność w razie potrzeby.
Większa wydajność dzięki EcoBoost
Nowy 1,6-litrowy silnik benzynowy EcoBoost, poprzez połączenie bezpośredniego wtrysku paliwa, zmiennych faz rozrządu oraz turbodoładowania uzyskuje parametry techniczne porównywalne do standardowych silników benzynowych o pojemności 2.0 litrów, ale spalanie i emisja CO2 pozostają utrzymane na poziomie jednostki o niższej pojemności. Silnik ten można porównać do silnika Diesla. Spala on tylko 1,5 litra więcej niż 140 KM Dieslel a ma większą moc - 150 lub 182 KM. Silnik ten ma takie samo spalanie - mimo różnicy w mocy JDO.
Osiągi, zużycie paliwa i emisja spalin
Przypomnienie o zapięciu pasów
Nasz komfort zapewniają również wizualne i dźwiękowe ostrzeżenia o niezapiętych pasach pasażerów (tylko Ford Grand C-MAX).
Kamera ułatwiająca parkowanie tyłem
Zapewne wielu z nas miało bolesną okazję przekonać się, że niekiedy podczas parkowania lub cofania nie sposób dostrzec, czy z tyłu nie kryje się jakaś przeszkoda, np. niski murek lub słupek. Kamera zamontowana w Fordzie C-MAX bądź Fordzie Grand C-MAX ułatwia parkowanie tyłem, pokazuje na wyświetlaczu to, co znajduje się za samochodem, więc parkowanie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze (opcjonalnie, jako część pakietu, w seriach Trend i Titanium).
Układ ułatwiający ruszanie z miejsca na wzniesieniach (HSA)
Co ucieszy wielu kierowców - układ zapobiega cofnięciu się pojazdu podczas ruszania na wzniesieniu. Dzięki niemu można zwolnić hamulec, a układ zablokuje koła tak, by kierowca mógł bezpiecznie ruszyć z miejsca.
Uwaga: wszystkie dane dotyczące emisji CO2 podawane w g/km, a także zużycia paliwa uzyskaliśmy podczas oficjalnie zatwierdzonych testów zgodnie z dyrektywą unijną 93/116/WE. Podane wartości zużycia paliwa uzyskano podczas pomiarów zgodnych z dyrektywą Unii Europejskiej 80/1268/EWG regulującą sposób pomiaru zużycia paliwa. Wartości te będą się różnić od wskaźników podawanych w innych częściach świata, gdzie pomiaru zużycia paliwa dokonuje się w nieco inaczej skonstruowanych cyklach.
Zapraszamy do Salonu FORDa
Salon REMICO Kaźmierczak
Rogatka 20 c
62-860 Opatówek k/Kalisza
e-mail: salon@remico.pl
Tel. 62 761 97 90
Fax 62 767 02 33

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ