Fontanna "Noce i Dnie" oficjalnie uruchomiona! Przyszły tłumy kaliszan [zdjęcia, wideo]

2023-04-14 20:30:00 BK

14 kwietnia odbyło się już tradycyjnie, oficjalne, wiosenne uruchomienie fontanny "Noce i dnie". Udział w wydarzeniu wzięły tłumy kaliszan. Nie zabrakło niespodzianek i konkursów.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Wiosna to czas kiedy Kalisz odżywa. Uruchamiane są fontanny, które przyciągają mieszkańców, a Park Miejski i Park Przyjaźni zachęcają do spacerów oraz skrycia się przed upałem. 

14 kwietnia o godzinie 19:00 odbyło się wspólne uruchomienie fontanny po zimowym wyłączeniu. Przyszły całe rodziny - seniorzy, rodzice, dzieci. Nie zabrakło niespodzianek i konkursów, a wszystko oczywiście przy dźwiękach walca z kultowej adaptacji powieści Marii Dąbrowskiej. Nagrody oraz kwiaty rozdawał prezydent Krystian Kinastowski, który przy okazji rozmawiał z mieszkańcami i robił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. W wydarzeniu wziął udział również wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. 

Przed oficjalnym włączeniem fontanny zobaczyliśmy pięknego walca z Nocy i Dni w wykonaniu znakomitych tancerzy Studia Tańca Sieraszewski Dance Studio - Eweliny Sieraszewskiej i Łukasza Błaszczyka. 

 

Organizatorem wydarzenia była Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza.

 
 
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować