Kultura

Festiwal LA STRADA przeniesiony na sierpień

2020-07-10 17:00:00 Marta Bruś

27. edycja festiwalu LA STRADA mimo wszystko odbędzie się w tym roku. Wydarzenie przeniesione zostało na koniec sierpnia.

27. LA STRADA - projekt plakatu Tomasz Wolff
27. LA STRADA - projekt plakatu Tomasz Wolff

Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA znów zawita na ulice Kalisza. Choć w lekko okrojonej formie, także i w tym roku, festiwal będzie nas cieszyć spektaklami teatralnymi i muzyką na żywo. Występy będą się odbywać od piątku do niedzieli 28-30 sierpnia.

- 27. LA STRADA to naprawdę duże wyzwanie ze względu na sytuację pandemiczną. Sama idea festiwalu ulicznego to interakcja i przebywanie blisko ludzi. Tego tutaj troszeczkę będzie musiało zabraknąć, chociaż teatry mają swoje pomysły na to, żeby te rzeczy obejść. Wychodząc naprzeciw wytycznym sanitarnym musieliśmy przeorganizować cały program, całą przestrzeń i tak z dziewiętnastu wydarzeń w ramach festiwalu zostało czternaście. Musieliśmy zrezygnować z teatrów zagranicznych, ponieważ nie będzie wiadomo czy będą musiały być objęte kwarantanną i czy będą mogły wjechać do naszego kraju - mówi Katarzyna Guzowska-Lelental.

Chociaż tym razem artyści spoza Polski nie będą mogli wystąpić, nie oznacza to, że zabraknie akcentów zagranicznych. Będziemy mogli obejrzeć spektakl „Once” (Warszawskie Centrum Pantomimy) w aranżacji rosyjskiego reżysera. Na festiwalu pojawi się również motyw romski -Teatr Migro wystawi spektakl „Drom – Kultura Romów” z muzyką na żywo w języku oryginalnym. Tematem tegorocznej LA STRADY jest przede wszystkim teatr i muzyka na ulicy. Większości przedstawień teatralnych będzie towarzyszyć muzyka na żywo. Odbędą się również dwa koncerty. Tradycyjnie, wystawione zostaną także spektakle dla dzieci oraz wielkoplenerowe widowiska.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Awaryjne wyłączenie wody przy ul. Juliusza Słowackiego (od ul. Adama Mickiewicza do ul. Józefa Bema). Przewidywany czas usunięcia awarii godz. 12.00.