Społeczne

Dyrektor DPS w Kaliszu złożyła rezygnację

2020-07-04 17:25:52 red

Halina Szalska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. Informację potwierdził wiceprezydent Mateusz Podsadny oraz sama dyrektor Szalska.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

W rozmowie telefonicznej z dyrektor Haliną Szalską otrzymaliśmy jedynie informację potwierdzającą złożenie wypowiedzenia z pełnionej funkcji. Odpowiedź na resztę pytań, które przesłaliśmy mailowo mamy otrzymać po weekendzie.

Z potwierdzonych przez wiceprezydenta Mateusza Podsadnego informacji wynika, że prezydent Kinastowski przyjął jej rezygnację.

Przypomnijmy, że na początku czerwca odbyła się manifestacja pracowników kaliskiego DPS-u, podczas której żądali oni zmiany na stanowisku dyrektora - Straciliśmy zaufanie do Pani dyrektor i nie chcemy z nią pracować. Nie chcemy poganiania, mówienia nam, że na nasze miejsce jest 5 innych osób, że jak nie my przyjdziemy to ktoś inny. Nam się nie podoba ta sytuacja – mówiła wtedy jedna z pracownic placówki.

Pracownicy zarzucali wtedy dyrektor Szalskiej niedostateczne i nieodpowiednie działanie podczas ataku epidemii koronawirusa w placówce.

Szeroko pisaliśmy o tym TUTAJ

Na te zarzuty dyrektor odpowiedziała w specjalnym piśmie - szczegóły TUTAJ.

---

Komunikat prasowy, 6 lipca 2020 r.

Umowa o pracę dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu została rozwiązana z dniem 5 lipca br. na wniosek Haliny Szalskiej, na mocy porozumienia stron.

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora placówki.

---

We wtorek 7 lipca otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania:

Kto aktualnie pełni obowiązki dyrektora i na jakich warunkach?

Obowiązki dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu powierzono pani Katarzynie Borowskiej, dotychczasowej zastępczyni dyrektora. Będzie pełniła obowiązki do czasu wyłonienia nowego dyrektora placówki. Dziś na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Kalisza został ogłoszony konkurs na to stanowisko.

Jaki był powód złożenia wniosku o rozwiązanie umowy (jaki był powód rezygnacji)?

To pytanie powinno zostać skierowane do pani Haliny Szalskiej.

Czy Pani, była już dyrektor Halina Szalska, w czasie ostatniego miesiąca pracowała w placówce czy była na zwolnieniu lekarskim lub innej formie zwolnienia?

Pani Halina Szalska w ostatnim miesiącu nie była obecna w pracy. Pozostałe informacje nie mogą zostać udostępnione z uwagi na ochronę danych osobowych (RODO).

Odpowiedzi udzieliła Katarzyna Ciupek rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ