Społeczne

Stanowisko dyrektor Haliny Szalskiej, w związku z sytuacją w DPS w Kaliszu

2020-06-04 13:49:22 red

W związku z zaistniałą sytuacją wokół DPS w Kaliszu, wywołaną środową manifestacją pracowników i padającymi pomówieniami swoje stanowisko w specjalnym oświadczeniu wystosował w imieniu dyrektor Haliny Szalskiej reprezentujący ją adwokat Zbigniew Krüger.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Stanowisko dyrektor Haliny Szalskiej, w związku z sytuacją w DPS w Kaliszu.

 

Moja Mandantka poczuła się dotknięta i poruszona rozpętaną przeciwko niej nagonką inspirowaną przez część związków zawodowych. Stawiane mojej Mandantce publicznie zarzuty nie polegają na prawdzie i stanowią pomówienia.

Moja Mandantka, jako Dyrektor DPS w Kaliszu jeszcze przed ujawnieniem pierwszego przypadku zakażenia, wprowadziła zaostrzone procedury sanitarne związane z zagrożeniem epidemią COVID-19. Podjęto szereg działań mających na celu ochronę i zapewnienie bezpieczeństwa zarówno pensjonariuszom, jak i pracownikom DPS.

Mimo, że DPS w Kaliszu nie jest zakładem opieki zdrowotnej, to nigdy nie brakowało w nim środków ochrony osobistej, takich jak maseczki czy rękawiczki. Na polecenie i z inicjatywy Mojej Mandantki wprowadzono testy dla pracowników wykonywane przez prywatną firmę. W organizacji testów ważna była współpraca i pomoc Władz Miasta.

Choć Moja Mandantka z rozgoryczeniem i smutkiem przyjęła kierowane na nią niesprawiedliwe ataki, to nie pozwoli na dalsze naruszanie jej dobrego imienia i w przypadku kolejnych pomówień podjęte zostaną odpowiednie kroki prawne.

 

Zbigniew Krüger 
Adwokat 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ