Społeczne

Dwóch pracowników kaliskiego ZUS-u z koronawirusem

2020-06-30 14:14:10 red

Koronawirus w kaliskim oddziale ZUS. Dwóch pracowników ma potwierdzone zakażenie, a dwudziestu znajduje się na kwarantannie. Jak informuje Marlena Nowicka regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie wielkopolskim pracownicy zakażeni i objęci kwarantanną, nie prowadzili bezpośredniej obsługi klientów. Według rzecznik bieżąca sytuacja nie ma wpływu na obsługę klientów.

fot. fb/Szpital Kalisz
fot. fb/Szpital Kalisz

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Ostrowie Wlkp. pragnie uspokoić mieszkańców Kalisza, że pracownicy zakażeni i objęci kwarantanną, nie prowadzili bezpośredniej obsługi klientów. Ponadto pomieszczenia kaliskiego Inspektoratu, zostały zdezynfekowane. Specjalistyczna firma dezynfekująca odkaziła budynek metodą ozonowania – informuje Calisia.pl Marlena Nowicka regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie wielkopolskim.

Zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u dwóch pracowników kaliskiego inspektoratu, a dodatkowe dwadzieścia osób zostało, decyzją sanepidu, objęte kwarantanną.

- Objęcie pracowników Inspektoratu kwarantanną, nie ma wpływu na bieżącą obsługę klientów. Obowiązki osób, które obecnie są wyłączone z pracy, zostały na czas ich nieobecności, przekierowane na innych pracowników. Obsługa klientów we wszystkich placówkach ZUS podległych Oddziałowi w Ostrowie Wlkp. odbywa się bez zakłóceń, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa - podaje Marlena Nowicka.

Sale Obsługi Klientów w ZUS czynne są w poniedziałki od 8:00 do 18:00 a w pozostałe robocze dni tygodnia od 8:00 do 15:00. - Jednocześnie zachęcamy klientów do elektronicznej formy kontaktu z ZUS-em. Osoby, które mają założony profil na PUE ZUS mogą załatwiać swoje sprawy w Zakładzie bez potrzeby wychodzenia z domu – dodaje rzecznik.

Profil na PUE ZUS można założyć samemu poprzez bankowość elektroniczną lub z użyciem podpisu elektronicznego, a także przy okazji wizyty w ZUS-ie. Polecamy tez naszym klientom stronę internetową www.zus.pl, na której znajdą wiele informacji z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ