Społeczne

Do piątku 24 września trwa głosowanie w formie tradycyjnej na projekty w Budżecie Obywatelskim 2022

2021-09-23 12:00:00 red

W poniedziałek, 20 września ruszyło głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego, z których wybrane zostaną inwestycje przeznaczone do realizacji w 2022 roku. Do piątku, 24 września jest możliwe głosowanie tradycyjne, natomiast do 1 października głosy możemy oddać w formie elektornicznej.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Prawie 2 tygodnie na oddanie głosu

W tym roku na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 będziemy głosować od 20 września do 1 października. Na kaliszan czeka dziewięć punktów, w których do urny będzie można wrzucić tradycyjną, papierową kartę. Uwaga! Głosowanie tradycyjne będzie możliwe od 20 do 24 września. Głosowanie elektroniczne odbywać się będzie za pośrednictwem strony bo.kalisz.pl i potrwa od 20 września do 1 października.

Jak głosować na wybrany projekt

Każdy mieszkaniec Kalisza wybiera do trzech projektów o charakterze ogólnomiejskim (z uwzględnieniem głosów oddanych na ogólnomiejskie projekty zielone) i maksimum trzy projekty o charakterze lokalnym. Głos oddajemy wpisując na papierowej karcie (będą dostępne m.in. w punktach głosowania) lub formularzu znajdującym się na stronie bo.kalisz.pl numer projektu (przypisany mu na jednej z trzech list zadań).

Ważny głos musi zawierać imię, nazwisko oraz adres wypełniającego kartę. Uwaga - formularz będzie nieważny, jeśli na jego odwrocie znakiem "x" nie zaznaczymy trzech oświadczeń, pod którymi należy wpisać datę i czytelnie się podpisać.

Listy zadań

W każdym z dziewięciu punktów głosowania znajdą się listy z projektami poddanymi pod głosowanie wraz z opisami zadań (można je znaleźć także w poniższych załącznikach i na stronie bo.kalisz.pl).

Punkty głosowania

Poniżej znajduje się lista punktów, w których można oddać tradycyjny głos, wrzucając do urny wypełnioną, papierową kartę:

  • Urząd Miasta Kalisza, Ratusz, Główny Rynek 20
  • Urząd Miasta Kalisza, ul. Kościuszki 1A
  • Biblioteka Główna Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, ul. Legionów 66
  • Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, ul. Górnośląska 29
  • Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, ul. Wrocławska 189A
  • Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, ul. Tuwima 10
  • Dworzec PKS, ul. Podmiejska 2A
  • Hala Kalisz Arena, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
  • Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji - OSRiR, ul. Łódzka 19-29.
 

Lista projektów ogólnomiejskich zielonych poddanych pod głosowanie.pdf

Lista projektów ogólnomiejskich poddanych pod głosowanie.pdf

Lista projektów lokalnych poddanych pod głosowanie.pdf

karta do głosowania.pdf

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ