Darmowe konta WWW dla jednostek OSP

2011-04-07 18:48:40 kuba

Każdy wie jak wielką rolę w dzisiejszym świecie przypisuje się sieci globalnej, która na łeb pobiła telewizję i radio. Miliony użytkowników dziennie spędza w sieci sporo godzin nie tylko szukając informacji, ale poświęca ten czas relaksowi, nauce oraz szukaniu choćby znajomości. Związek Ochotniczych Straży Pożarnych, także docenił internet jako dojście do swoich członków i powiem Wam drodzy czytelnicy, że w ostatnim czasie mile mnie zaskakuje.

Strona internetowa www.zosprp.pl już tak bardzo nie przeraża. Choć została przygotowana na darmowym, ogólnodostępnym systemie zarządzania treścią prezentuje się bardzo dobrze. Skrypt forum został zaktualizowany na nowszy i wydajniejszy.
Przyznam się bez bicia, że rzadko odwiedzam związkowy serwis, tylko wtedy jak w jakiś sposób sobie o nim przypomnę. Ostatnio wpadł mi do oka pewien news informujący o opcji dostania konta internetowego na własną stronę OSP. Brawa dla osób, które wpadły na ten pomysł! Internet pełen jest takich rozwiązań i niekoniecznie były one trafne, ale o tym w dalszej części.
Co dostajemy na potrzeby naszej strony internetowej?
^ Wydajny serwer internetowy.
^ Darmową domenę twojanazwa.osp.org.pl .
^ Przestrzeń dyskową na zawartość serwisu WWW i konto e-mailowe - 50MB.
^ Konto pocztowe.
^ Obsługę skryptów PHP5.
^ Dostęp do bazy MySQL.
^ Dostęp do strony WWW przez konto FTP.
^ Zabezpieczenie antyspamowe (SpamAssasim).
^ Skaner antywirusowy.
^ Dostęp do poczty przez SMTP/POP3 oraz z poziomu przeglądarki WWW.
^ Możliwość przekierowania DNS.
^ Kopię bezpieczeństwa (raz na tydzień).
Dla osoby, która nie ma dużej wiedzy w tej dziedzinie (hosting) jest to bardzo atrakcyjna oferta! Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego postanowiłem podzielić się z Wami co myślę o tej specyfikacji.
O wydajności serwera nie mogę sporo napisać, nie wiem gdzie dany serwer się znajduje i w jakiej firmie został wykupiony, a to tak naprawdę ma ogromne znaczenie. Obsługa skryptów PHP5, bazy MySQL, wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku, ale jednak tak nie jest.
Przeszkadza i razi w tym przede wszystkim pojemność dyskowa dostępna na daną stronę WWW (o ile można tak daną WWW nazwać - wolałbym określenie wizytówka WWW). 50 MB miejsca to nie jest dużo, dziwie się "organizatorom", ponieważ miejsce dyskowe tak naprawdę niewiele kosztuje i śmiało można by zwiększyć objętość do 150 MB, a to już trochę możliwości do popisu daje.
Aby założyć konto, trzeba zaakceptować regulamin oraz podać ID jednostki OSP - także wszystko trzeba robić oficjalnie, może to i utrudnienie, ale cóż zrobić. Osobiście polecam zarezerwować kilkanaście złotych i będziemy mieli serwer o niebo lepszy gwarantowany!
Kiedy firmy hostingowe przeżywały złoty okres, a idąc tym kierunkiem można było nie raz natknąć się na pole minowe. Pełno było pseudo ofert hostingowych prowadzonych przez małolatów. Wiele ludzi dało się oszukać i naciągnąć co skutkowało tym, że trzeba było uważniej oglądać się za dobrą ofertą.
Powstało Forum Internetowe, gdzie użytkownicy, usługodawcy mogli zamieścić swoje oferty, poczytać opinie itp. Dla zainteresowanych daje linka - WebHostingTalk.pl, naprawdę warto tam zajrzeć.
Osoby które naprawdę chcą spokojnie spać po nocach nie martwiąc się, że zabraknie transferu, miejsca, czy też serwer "padnie" - polecam komercyjne oferty. Nie są one zbyt drogie, nawet jak na jednostki OSP. Płacisz - wymagasz i to najbardziej oddaje sens całego tego przedsięwzięcia.
Zostaje jeszcze jedna możliwość pozyskania serwera pod stronę jednostki, a mianowicie sponsoring. Jako stowarzyszenie, które ma na celu chronić ludność, zdrowie, życie oraz dobytek możemy spróbować napisać e-mail do firmy hostingowej o darmowy serwer. Jestem w 99% pewien, że jeżeli strona internetowa dobrze się prezentuje - dostaniecie go.
Wnioski:
Nie piszę tutaj, że konto dane przez związek na naszą stronę internetową jest złe. Po prostu przedstawiam Wam swoje zdanie na temat tejże atrakcyjnej oferty. Byłbym wdzięczny, jeżeli ktoś z tego konta skorzysta i będzie chciał podzielić się swoją opinią.
Tekst, foto: Jakub Poniatowski (poniatowski@calisia.pl)

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ