Usługi

Czy przy leczeniu wad zgryzu trzeba zakładać tradycyjny aparat? Nie - jest wygodniejsze rozwiązanie!

2021-05-25 08:00:00 reklama@calisia.pl

Wiele dzieci, a często też dorośli noszą aparaty ortodontyczne, aby pozbyć się wad zgryzu dziedziczonych czy też nabytych. Każdy z nas boryka się z mniejszymi lub większymi problemami z ułożeniem zębów. Jaki aparat powinniśmy zastosować? Czy musimy założyć tradycyjny aparat ortodontyczny?

Invisalign
Invisalign

Aparaty ortodontyczne Invisalign są rewolucyjnym rozwiązaniem pozwalającym wyprostować zęby bez konieczności zakładania tradycyjnego aparatu. Jest to idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą uzyskać prosty uśmiech, jednak nie chcą zakładać metalowych zamków. Wielu pacjentów nadal ma jednak wątpliwości, czy jest to rozwiązanie warte swojej ceny.

W pierwszym etapie konieczne jest wykonanie np. zdjęć RTG panoramicznych, tomografii komputerowej, zdjęć cyfrowych oraz wycisków szczęki, które są niezbędne do wykonania dokładnych modeli diagnostycznych;

 

  1. planowanie - lekarz wykonuje model uzębienia, za pomocą skanera lub wycisków. Taki cyfrowy model tworzy się za pomocą skanera 3D oraz specjalnego programu komputerowego. Dzięki temu pacjent może zobaczyć efekt leczenia jeszcze zanim je rozpocznie;

  2. leczenie - leczenie polega na noszeniu nakładek specjalnie przygotowanych dla danego pacjenta. Co ważne może on sam je wymieniać co 1-2 tygodnie. Należy pamiętać, aby nosić nakładki ok. 22 godziny na dobę. Pacjent powinien je ściągać jedynie na czas posiłków i czyszczenia zębów;

  3. wizyty kontrolne są dużo rzadsze;

  4. retencja - etap ten jest konieczny, aby zapobiec niekontrolowanemu przesuwaniu się zębów już po zakończeniu się leczenia. W tym przypadku nakładki retencyjne są równie wygodne i niewidoczne, co sam aparat.

Leczenie aparatem Invisalign czy też innym systemem nakładek jest dużo wygodniejsze i dużo bezpieczniejsze dla pacjentów. Nakładki, w przeciwieństwie do przyklejonych zamków, można zdjąć do jedzenia i do mycia, dużo prościej jest zadbać o higienę. U pacjentów noszących nakładki nie obserwujemy problemów z dziąsłami. Dlatego właśnie takie leczenie zdecydowanie rekomendujemy.

Zapraszamy na wizyty konsultacyjne do Gabinetu Dental Care

Można umówić się telefonicznie lub przez formularz na naszej stronie https://dentalcare.kalisz.pl/umow-wizyte/

 

Dr Urszula Włodarek zajmuje się kompleksowym leczeniem pacjentów i dlatego, by móc zajmować się problemami ortodontycznymi w 2013 r. skończyła w ramach kształcenia podyplomowego Praktyczną Szkołę, Ortodoncji, jest licencjonowanym lekarzem systemu INVISALIN.

 

www.dentalcare.kalisz.pl
ul. Staszica 29, 62-800 Kalisz
tel. – 62 766 76 66, 505 190 200
email: gabinet@dentalcare.kalisz.pl

https://dentalcare.kalisz.pl/umow-wizyte/

do Gabinetu zapraszamy:
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00

 

 

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować