Społeczne

Czwarty mężczyzna zatrzymany ws. zabójstwa w Kaliszu. Jest narzędzie przestępstwa i nowe ustalenia

2023-03-19 14:13:03 BK

Czwarty mężczyzna, 31-latek, został zatrzymany ws. zabójstwa przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu. Zabezpieczono narzędzie przestępstwa i ustalono prawdopodobne motywy działania podejrzanych.

zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
zdjęcie ilustracyjne/fot. MW

W toku prowadzonego śledztwa ws. śmiertelnego ugodzenia nożem przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie, na osiedlu Dobrzec, Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zatrzymała kolejnego, czwartego podejrzanego. Informuje również o kolejnych ustaleniach.

- W związku ze zdarzeniem, w wyniku którego śmierć poniósł 40-letni mężczyzna, w wyniku odniesionej rany kłutej, którego zwłoki ujawniono na terenie ścieżki pieszo-rowerowej, w toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Kaliszu, zatrzymanych zostało czterech mężczyzn, w wieku 28, 33, 34 i 31 lat. Aktualnie prowadzone są czynności z udziałem mężczyzn. Zabezpieczony został materiał dowodowy, w tym m.in. narzędzie ostrokrawędziste, które poddane zostanie dalszym badaniom kryminalistycznym, celem zweryfikowania czy było ono użyte bezpośrednio w toku tego przestępstwa - informuje Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że powodem ataku na 40-latka miał być dług w kwocie 500 zł. 

Treść zarzutów stawianych mężczyznom jak i środek zapobiegawczy poznamy w najbliższych dniach.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 18 marca po godzinie 23:00 w okolicach ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu. 40-letni mężczyzna otrzymał ranę kłutą klatki piersiowej w wyniku awantury między kilkoma osobami. Zmarł na miejscu.

Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/tragedia-na-os-dobrzec-w-kaliszu-doszlo-do-awantury-mezczyzna-otrzymal-cios-nozem,61400

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować