Motoryzacja

Ciężarówka stanęła w ogniu na środku drogi. Niebezpieczny pożar w Petrykach

2020-01-22 14:00:23 BK

Do pożaru doszło we wtorek, późnym wieczorem w Petrykach w gminie Stawiszyn. W pojeździe ciężarowym marki Daf w obrębie komory silnika pojawił się ogień.

OSP KSRG Zbiersk
OSP KSRG Zbiersk

Kierowca oraz pasażer ciężarówki zatrzymali pojazd i zdołali się z niego ewakuować. Nikomu nic się nie stało. Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej z PSP w Kaliszu oraz OSP Stawiszyn i OSP Zbiersk. Kiedy pierwszy zastęp dotarł na miejsce, ogniem objęty był już niemal cały ciągnik siodłowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozwinięciu dwóch linii gaśniczych zakończonych zestawem pianowym.

Straty zostały oszacowane na blisko 70 tys. zł. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ