Calisia Triathlon, czyli dopisz swoją historię – w triathlonie

2019-02-07 13:43:00 Aleksander Rosa

Już w piątek, 8 lutego o godz. 18.00 startują zapisy na wyjątkową miejską imprezę sportową – CALISIA Triathlon. 1 września w godzinach porannych kilkuset entuzjastów tego sportu zmierzy się z nurtem Prosny, przejedzie malowniczymi trasami odcinek kolarski i pobiegnie wzdłuż rzeki. To nie koniec, bowiem CALISIA Triathlon to także impreza gdzie oprócz kibicowania, będzie można aktywnie spędzić cały dzień.

CALISIA Triathlon to impreza, która sportowo zakończy sezon wakacyjny w mieście. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse i trzy formaty. 28,25km (czyli szybka 1/8) składająca się z: 475m pływania, 22,5km jazdy na rowerze, 5,275km biegu. Ponadto 56,5km (zwana też potocznie „ćwiartką”), która wymaga pokonania: 950m pływania, 45km jazdy na rowerze oraz 10,55km biegu. Ten dystans wystąpi także w formule sztafet, gdzie każdy z zawodników pokonuje jedną dyscyplinę. Ułamki dystansów nawiązują do części pełnego dystansu – tzw. „IronMan”, który składa się z 3800 m pływania, 180 km na rowerze i maratonu (42 km) na koniec.

- Kto wie, może kiedyś także dystans długi zawita do miasta – z uśmiechem komentuje Aleksander Rosa, rzecznik prasowy imprezy – Póki startujemy z dystansami dla każdego, kto uprawia sport. Zależy nam na tym aby oprócz samego triathlonu i zawodników – mieszkańcy Kalisza przyszli nie tylko pokibicować, ale spędzić ciekawie czas. Przewidujemy liczne atrakcje od pokazu latania nad wodą (flyboard) aż po imprezę biegową dla najmłodszych, którą uruchomimy wkrótce. CALISIA Triathlon to także zaproszenie zawodników do ciekawego kulturowo miasta. Zwiedzanie poprzez sport to obecnie mocny trend na rynku imprez sportowych. Dzięki wsparciu miasta możemy wypromować Kalisz nie tylko w regionie ale szerzej, w całej Polsce – dodaje.

Start i meta rywalizacji oraz przeważająca część atrakcji będą miały miejsce w sąsiedztwie Kaliskiego Parku Wodnego. Organizatorzy przewidują organizację strefy dla dzieci i aktywności dla dorosłych, którzy przyjdą kibicować „ludziom z żelaza”. W bezpośrednim sąsiedztwie Aquaparku znajdzie się także strefa zmian, gdzie triathloniści przesiądą się na rower a następnie rozpoczną etap biegowy.

Dla każdej triathlonistki i triathlonisty przewidziano rozbudowane pakiety startowe i bezcenny relaks w strefie finiszera, gdzie będą mogli odpocząć po rywalizacji.

Organizatorzy będą ujawniać stopniowo kolejne atrakcje przeznaczone dla kibiców, zawodnicy mogą się zapoznać z trasą czy zasadami rywalizacji już teraz na stronie internetowej: www.triathlonkalisz.pl oraz na profilu społecznościowym na portalu Facebook: www.facebook.com/triathlonkalisz/

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ