Motoryzacja

Blisko 26 milionów złotych rocznie kosztują przejazdy KLA

2020-03-23 14:00:00 red

Miasto przekazało szacowane koszty kursów realizowanych na poszczególnych liniach, zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 r. Kaliskie Linie Autobusowe szacują cenę wozokilometra na poziomie 8,07 zł.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Łącznie blisko 26 milionów złotych kosztują przejazdy wszystkich połączeń KLA. Najdroższa jest linia 19E z Kalisza do Ostrowa Wielkopolskiego – koszt 2,4 mln zł rocznie, najtańsza natomiast jest linia nr 8 między przystankami Wyszyńskiego Słoneczna a Wał Bernardyński Bażancia, która kosztuje niecałe 140 tys. zł.

Pełne koszty przejazdów autobusów KLA na poszczególnych liniach:

W 2020 roku na rekompensatę dla operatora komunikacji miejskiej w budżecie Miasta zabezpieczona została kwota 17 400 000,00 zł, jednocześnie raport audytora z weryfikacji planu rzeczowo-finansowego Kaliskich Linii Autobusowych Sp. z o.o. na 2020 rok prognozuje rekompensatę na poziomie 23 139 000,00 zł.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ