Zdrowie

"Biała Sobota" już 4 września w Hali Arena

2021-08-30 20:00:00 UM Kalisz

Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji „Białe Soboty”, która odbędzie się w sobotę, 4 września, w godz. 10.00 - 14.00, Hala Arena, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24.

Biała sobota
Biała sobota

W ramach „ Białej Soboty” mieszkańcy naszego miasta będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań RTG klatki piersiowej, konsultacji psychologicznych, konsultacji dietetycznych wraz z analizą składu ciała, światłoterapii bioptron, edukacji zdrowotnej w zakresie wirusowego zapalenia wątroby typ B i C. Ponadto będzie można zrobić badanie przesiewowe w kierunku raka czerniaka. Badania przesiewowe w kierunku czerniaka bezpłatne są dla osób w wieku 50-64 lata, osoby w innym wieku mogą zrealizować badania odpłatnie w wysokości 100zł.

Podczas "Białej Soboty" będzie uruchomiony Punkt Szczepień, w którym będzie można wykonać szczepienie przeciwko COVID-19 jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson.

Badania w kierunku raka czerniaka będzie można wykonać w dniach:
• 3 września, w godzinach 14-20, miejsce: Hala Arena, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
• 4 września, w godzinach 9-20, miejsce: Hala Arena, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
• 5 września, w godzinach 9-20, miejsce: Hala Arena, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24

Badanie zajmuje około 20 minut, jest nieinwazyjne i bezbolesne. Osobie badanej wykonywane są zdjęcia lokalizacyjne znamion na całym ciele, a następnie zdjęcia każdej ze zmian w odpowiednim powiększeniu. Następnie wynik badania konsultowany jest z lekarzem dermatologiem, a wynik przesyłany zostaje listownie do pacjenta. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, wraz z wynikiem badania, przesłane zostaje skierowanie do lokalnej poradni specjalistycznej. Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu, rejestracji w kierunku badania raka czerniaka można dokonać poprzez dedykowaną stronę internetową: www.stopczerniak.ako.pl lub infolinię : +48 800 808 006

Pamiętajcie, że profilaktyka to klucz! Każda chwila poświęcona na badanie teraz, zmniejsza ryzyko zachorowania w przyszłości. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ