Motoryzacja

Będzie zamknięty kolejny odcinek ulicy Nowy Świat

2022-06-18 08:00:00 red za ZDM Kalisz

Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu informuje, że od 20 czerwca (poniedziałek) od godz. 8,00 rozpocznie się kolejny etap robót w ramach zadania pn. „Rozbudowa ulic w ciągu drogi wojewódzkiej nr 450 na odcinku od Rogatki do granicy miasta Kalisza – etap I ”, obejmujący przebudowę ul. Nowy Świat  na odc. od wjazdu do Akademii Kaliskiej do „ Rogatki ”. Podjęcie prac na tym odcinku spowoduje całkowite wyłączenie z ruchu kołowego wyżej wymienionego odcinka ul. Nowy Świat.

ZDM Kalisz
ZDM Kalisz

Ze względu na wyłączenie z ruchu kołowego w/w odcinka ul. Nowy Świat, na czas prowadzenia robót wprowadzone zostaną następujące, istotne zmiany w organizacji ruchu:

  • dojazd do Akademii Kaliskiej i Hotelu Calisia (od strony ul. Ułańskiej),  zostanie wyznaczony poprzez ul. Zacisze i ul. Czaszkowską,    
  • przejazd pojazdów przemieszczających się obecnie ul. Nowy Świat (od strony ul. Legionów
    w kierunku „Rogatki”), skierowany zostanie na trasę objazdu wyznaczoną ulicami: Rzemieślniczą, Handlową,  Lipową , Legionów (alternatywnie ul. Zgodną), Staszica i ul. Górnośląską,
  • na ul. Czaszkowskiej (na odc. od ul. Zacisze do ul. Nowy Świat) zostanie utrzymany dwukierunkowy ruch pojazdów, a także zakaz zatrzymywania się pojazdów po lewej stronie ul. Czaszkowskiej (patrząc od strony ul. Zacisze),
  • na ul. Lipowej (na odcinku od „Rogatki do skrzyżowania z ul. Łączną”), zostanie przywrócony pierwotny jednokierunkowy ruch pojazdów.

Istniejący obecnie przystanek komunikacji miejskiej KLA na ul. Nowy Świat na wysokości apteki, zostanie wyłączony z użytkowania.

O zmianach w organizacji ruchu oraz utrudnieniach w kolejnych etapach robót ZDM będzie informował na bieżąco.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować