BABI TARG – akcja wymiany ciuchów

2013-01-24 08:46:00 Joanna Sobczyńska

W sobotę, 26 stycznia, w Galerii Tęcza odbędzie się Babi Targ, czyli akcja wymiany ciuchów. W programie imprezy także: kiermasz przedmiotów artystycznych, eko-warsztaty dla dzieci, upominki dla uczestniczek i uczestników oraz specjalne rabaty na zakupy w wybranych sklepach galerii. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

BABI TARG to lokalna odmiana znanych i coraz bardziej popularnych w Polsce „swapping parties”, polegających w głównej mierze na wymianie ubrań, butów i innych dodatków. BABI TARG jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce, organizowaną regularnie od 2007 roku w Poznaniu i wielu innych miastach (m.in. Poznań, Bydgoszcz, Szczecin, Gdańsk). Przyciąga setki miłośniczek niebanalnych ubrań. Podczas spotkania można wymieniać odzież, buty, dodatki, biżuterię, ale również i kupować. Za niewielkie pieniądze uczestniczki imprezy mogą upolować niepowtarzalne ubrania czy wyjątkową biżuterię.
Podczas BABIEGO TARGU organizatorzy chcą zaprezentować także lokalnych wytwórców rękodzieła w ramach kiermaszu przedmiotów artystycznych, na którym będzie można zakupić ciekawą biżuterię i oryginalne dodatki. Już dzisiaj zapraszamy artystów i artystki, które zajmują się projektowaniem, rękodziełem i artystyczną biżuterią, do zgłaszania udziału w przedsięwzięciu. Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wcześniejsze zgłoszenia, które przyjmujemy do 21 stycznia.
Do udziału w przedsięwzięciu zachęcamy również rodziców. BABI TARG to doskonała okazja, aby pozbyć się ubrań, z których dzieci już wyrosły, wymienić się książkami czy zabawkami. Podczas sobotniego wydarzenia specjalne atrakcje dla dzieci przygotują wykwalifikowani pedagodzy z niepublicznego przedszkola Kid’s Academy w Kaliszu.
Na maile z zapisami czekamy do 25 stycznia. Dla pierwszych zgłaszających mamy przygotowane wieszaki i stojaki. Osoby, które zdecydują się w ostatniej chwili, prosimy o przyniesienie ze sobą wieszaków i innych sprzętów, które będą przydatne do wyeksponowania ubrań.
Zapisy zarówno dla wystawców rękodzieła, jak uczestników startują 14 stycznia. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila na adres: info@babilad.pl (imię i nazwisko uczestniczki/uczestnika oraz, w przypadku rękodzielników, rodzaj rękodzieła i adres strony internetowej)
BABI TARG – AKCJA WYMIANY CIUCHÓW PO RAZ PIERWSZY W KALISZU
Sobota, 26 stycznia, godz. 12.00-15.00 / Galeria Tęcza / wstęp wolny

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować