Akademia bezpiecznej jazdy z Volvo Car Kalisz

2018-10-04 07:05:00 redakcja@calisia.pl

Volvo to bezpieczeństwo, ale trzeba umieć z niego korzystać, dlatego Volvo Car Kalisz zorganizowało na torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy dzień z nowinkami tej skandynawskiej marki. „Akademia bezpiecznej jazdy z Volvo Car Kalisz” to zdecydowanie nauka przez zabawę, która może nawet uratować życie.

"Akademia Bezpiecznej Jazdy VOLVO CAR KALISZ"
"Akademia Bezpiecznej Jazdy VOLVO CAR KALISZ"

W Volvo od zawsze najważniejsze było bezpieczeństwo. Dzisiaj naszym zadaniem jest to, żeby przede wszystkim pokazać uczestnikom Akademii jak bardzo istotne są zarówno bierne jak i aktywne systemy bezpieczeństwa w samochodach tej marki– mówi Malwina Lis z Volvo Car Kalisz – Aby uatrakcyjnić naszym uczestnikom ten wyjątkowy dzień podzieliliśmy to szkolenie na cztery etapy– dodaje.

W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy sobotniego eventu przeszli szkolenie statyczne, gdzie zapoznali się z różnymi systemami zastosowanymi w poszczególnych modelach aut marki Volvo. 

- Następnie odbyło się szkolenie na torze. To najciekawsza, część naszego szkolenie, gdzie pod okiem instruktora uczestnicy mają do dyspozycji najnowsze Volvo V60  oraz V60 poprzedniej generacji, gdzie specjalnie wyłączyliśmy wszystkie systemy bezpieczeństwa. Kierowcy w ten sposób mają możliwość porównania, po pierwsze jak ważne są aktywne systemy bezpieczeństwa w samochodzie i po drugie jaka jest jego reakcja w momencie kontrolowanego poślizgu na drodze – bez systemu bezpieczeństwa i z włączonymi systemami– mówi Malwina Lis.

Trzecim etapem była jazda po mieście flagowymi modelami Volvo, czyli XC60, XC 40, V90 i S90 – Można poznać każdy model od środka. Przejechać się nim – dodaje Malwina Lis. Każdy z tych modeli został także przetestowany na specjalnych torach z przeszkodami.

Poszczególne etapy były zaplanowane jako konkurecje, które nagradzano punktami. Osoby, które uzyskały najwięcej punktów – zobyły cenne nagrody.

Po zmaganiach motoryzacyjnych w ostatniej części uczestnicy odwiedzali specjalny namiot – Burger Lab przygotowany przez Hotel Kristoff. Klienci Volvo mieli okazję zrobić swojego własnego burgera pod okiem mistrza kuchni.

- Chcemy rozkochać naszych Klientów w Volvo– przekonują właściciele Salonu Volvo.

Jeśli myślimy Volvo to myślimy o bezpieczeństwie. I to prawda. Volvo posiada wiele systemów ułatwiających i ratujących życie kierowcy. Między innymi układ Pilot Assist, czyli nasz półautonomiczny asystent w podróży, kamerę 360 stopni ułatwiająca parkowanie a co najważniejsze system City Safety, czyli wykrywanie potencjalnego niebezpieczeństwa. Ostrzeże nas o kolizji z innym pojazdem , rowerzystą , pieszym jak również, czego nie znajdziesz w żadnej innej marce, z dużymi zwierzętami także nocą!  Kolejną rzeczą,  której nie znajdziecie w żadnej innej marce to zewnętrzna poduszka powietrzna dla pieszego w wypadku kolizji– dodaje Malwina Lis. To pokazuje jak bardzo mocno Volvo dąży do poprawienia bezpieczeństwa oraz zminimalizowania niebezpiecznych zachowań na drodze.

Event pod hasłem “Akademia bezpiecznej jazdy z Volvo Car Kalisz” odbył się po raz pierwszy, ale już zapowiedziano kolejne edycje.

Volvo Car Kalisz
Ostrowska 36, 63-460 Ociąż
Tel: 720-820-268
Fax: 720-820-268

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ