Motoryzacja

45-letni kierowca kompletnie pijany. Doprowadził do kolizji na ul. Ostrowskiej

2020-10-16 15:30:00 red. za KMP Kalisz

45-latek kierujący volkswagenem, doprowadził do kolizji drogowej. Mężczyzna był tak pijany, że nie był w stanie ,,dmuchnąć” w alkomat. Od kierowcy pobrano krew do dalszych badań. Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest PRZESTĘPSTWEM zagrożonym karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie ilustracyjne/ BK
Zdjęcie ilustracyjne/ BK

Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Ostrowskiej i Marii Konopnickiej.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z kaliskiej drogówki. Funkcjonariusze, najpierw sprawdzili czy nikt z uczestników nie potrzebuje pomocy medycznej, a następnie przystąpili do ustalenia okoliczności zdarzenia. Okazało się, że 45-letni kierowca volkswagena nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo, czym doprowadził do zderzania z peugeotem, za kierownicą którego siedziała 43-letnia kaliszanka. Na szczęście żaden z uczestników kolizji nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Policjanci po chwili rozmowy z kierowcą volkswagena nie mieli wątpliwości, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta pod wpływem alkoholu. Ponieważ 45-latek nie był w stanie dmuchnąć w alkomat, została od niego pobrana krew do dalszych badań. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy lekkomyślnemu kierowcy.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje.

Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym zagraża bezpieczeństwu na drodze.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ