Społeczne

4-letnia Michalinka walczy z nowotworem. Możemy jej pomóc!

2020-11-24 13:00:00 red. za Zostań Aniołem

Jest już 300 tys. zł z pierwszej zbiórki ale brakuje jeszcze ok 700 tys., by Michalinka mogła podjąć leczenie w klinice w Nowym Jorku.

Zostań Aniołem
Zostań Aniołem

Neuroblastoma to bardzo złośliwy nowotwór dziecięcy, który wymaga wytoczenia najcięższych dział! Michalinka jest po ciężkiej operacji, chemioterapii, obecnie w trakcie radioterapii a przed nią immunoterapia! 

Ostatnim etapem leczenia będzie natomiast szczepionka przeciw wznowie Neuroblastomy w klinice w Nowym Jorku, która ma pobudzić organizm Michalinki do wytwarzania przeciwciał już do końca życia. To znaczy, że jeśli w organizmie pojawią się komórki nowotworowe, zostaną automatyczne zniszczone, co jeszcze bardziej zmniejszy ryzyko nawrotu raka! Niestety według wstępnych informacji taka szczepionka kosztuje ponad milion złotych.

Troszkę o Michalince

Mam 4,5 roku. To moja druga zbiórka utworzona by ratować moje życie- potrzeba ok. 700 tyś. Zł. W pierwszej zbieraliśmy 300 tyś. złotych. Druga jest na szczepionkę anty-neuroblastoma podawaną tylko w klinice w Nowym Jorku w USA. Łączny koszt leczenia to ok 1 milion zł.

Gdy miałam 2 lata rak zabrał mi mamę i od tego czasu wychowuje mnie tata z pomocą babci.

Zaraz po Wigilii 25.XII.2019 długo bolał mnie brzuch i tata zabrał mnie do szpitala  gdzie po badaniach okazało się, że mam dużego guza w brzuszku-tego samego dnia na sygnale zawieziono nas  do  Poznania na oddział onkologii dziecięcej. Tam po wnikliwych badaniach Pan doktor powiedział mojemu tacie że to rak neuroblastoma IV stopień – najgorszy z możliwych i  daje mi  tylko 15% na przeżycie. Taka Pani powiedziała tacie, że za wielką wodą w USA jest szczepionka, która się nazywa anty-neuroblastoma która jest tylko dostępna w  USA  tam gdzie Pan ze śmiesznymi włosami był prezydentem. Tata się bardzo ucieszył, aż skakał z radości, ale trzeba na nią dużo pieniążków których nie mamy  to ok. 1 miliona złotych.

Szczepionka ma za zadanie zmusić mój organizm do wytwarzania przeciwciał (takich żołnierzy), które w razie powrotu tego wstrętnego łobuza  będą niszczyć komórki rakowe. To jest ogromna szansa dla mnie by zostać tu na ziemi z tatą a nie tam na górze z mamą – choć za nią tęsknię. Taty nie ma pieniążków na tą szczepionkę i dlatego musi Was wszystkich prosić o pomoc.

Kwota 1 mln. zł oszacowana jest na podstawie dzieci, które już tą szczepionkę dostały.

Zbiórka odbywa się na stronie: https://www.zostananiolem.pl/campaigns/prawie-roku-walczymy-o-zycie-michalinki/?fbclid=IwAR0bNvvY3UisAVqYMh3esb--lnOBz-KnXoOah5MD9Z1quKYMOy45goJi2bA

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ