30 magnolii ozdobi al. Wolności!

2019-04-15 15:12:00 red

Urząd Miasta wraz z Fundacją Animacji Społeczno-Kulturalnej KWADRATURA oraz firmą Wega A 27 kwietnia posadzi 30 magnolii, które ozdobią serce naszego miasta – aleję Wolności.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Magnolie zostaną posadzone na terenie zielonym wzdłuż al. Wolności, od gmachu Teatru do Villi Calisia. Wybranych zostało trzydzieści drzew o różnych barwach kwiatów, wysokości i pokroju.

Pomysł posadzenia magnolii wyszedł od Fundacji Animacji Społeczno-Kulturalnej KWADRATURA. Fundacja zaprosiła do współpracy inwestora społecznego – firmę Wega A. Trzydzieści drzew ma symbolizować trzydzieści lat działalności firmy, która jest rozpoznawaną w Europie marką logistyczną.

Firma Wega A pokrywa koszty zakupu drzew oraz ich posadzenia. – Na zaplanowane na sobotę, 27 kwietnia, sadzenie drzew zapraszamy wszystkich kaliszan. Niech to będzie wspólne działanie na rzecz naszego miasta. Spotkanie rozpocznie się przy Villi Calisia o godzinie 10.00. Razem posadzimy magnolie, które w przyszłym roku zakwitną dla nas feerią barw. Czas rozkwitu będzie znakiem, że możemy zacząć świętować 220. urodziny Alei Wolności – zapowiada Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Miasta.

Na sobotę 27 kwietnia Fundacja Kwadratura przygotowuje specjalne pokazy i animacje. Nie zabraknie upominków i niespodzianek od Urzędu Miasta.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ