Społeczne

Znamy harmonogram rewitalizacji Głównego Rynku i ul. Kanonickiej. Jak będą przebiegały kolejne etapy inwestycji?

2022-05-17 15:56:31 red

Już wkrótce mają ruszyć roboty budowlane na Głównym Rynku i ul. Kanonickiej. Jak będzie realizowana ta inwestycja i jakie są terminy? Wykonawca przedstawił szczegółowy harmonogram.

zdjęcie ilustracyjne/fot. BK
zdjęcie ilustracyjne/fot. BK

- Żeby efekt końcowy był ładny, taki jaki Państwo sobie zaprojektowaliście trzeba troszkę pracy włożyć . Nie zawsze będzie to wyglądało, nie chciał bym powiedzieć, że nie dobrze, ale nie zawsze będzie wyglądało tak żeby cieszyło oko – mówił na spotkaniu z przedsiębiorcami i mieszkańcami ze Śródmieścia Mariusz Przewoźnik kierownik robót przy rewitalizacji Głównego Rynku i ul. Kanonickiej. Kierownik na podstawie wcześniej wykonywanej inwestycji w Nysie przedstawiał kolejne etapy robót.

Prace będą podzielone na etapy, które według wykonawcy mają na celu jak najlepsze wykonanie inwestycji oraz jak najmniejsze obciążenie dla mieszkańców i przedsiębiorców, jednak mogą się pojawić utrudnienia.

Podczas spotkania przedstawiono harmonogram prac. Już na samym początku zaznaczono - Harmonogram jest uzależniony od wielu rzeczy, często od rzeczy na które nie zawsze mamy wpływ. Budowę należy przygotować, mieć dostęp do terenu, zmienić odpowiednio organizację ruchu – na to trzeba czasu. Często nawet dłużej niż miesiąc. Oprócz zapewnienia technicznych możliwości realizacji tych robót musimy zminimalizować uciążliwość dla ludzi, którzy tutaj mieszkają i korzystają z lokali. Kluczową sprawą jeśli chodzi o termin jest dostępność materiałów, która jest ograniczona – tłumaczy kierownik budowy

Prace na Głównym Rynku według harmonogramu mają ruszyć na początku czerwca, a zakończyć do końca marca 2023. Dotyczy to też remontu ul. Kanonickiej - W czerwcu rozpoczniemy od etapu nr 1 poprzez ogrodzenie go i zdjęcie nawierzchni – Tłumaczy Mariusz Przewoźnik i dodaje - Naturalną koleją rzeczy jest to, że rozpoczną się wykopy. Miejscami dość głębokie, ale wszystko zabezpieczone.

- Harmonogram jest przyjmowany na początku realizacji inwestycji i zakładamy, że będzie realizowany bez problemów. Natomiast drobne przesunięcia są możliwe. Zakończenie prac jest założone na marzec 2023 roku – mówi prezydent Krystian Kinastowski.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować