ZŁOTO I DWA SREBRNE MEDALE KALISKICH BOKSERÓW W MISTRZOSTWACH WIELKOPOLSKI .

2014-04-07 19:05:00 KKS 1925 KALISZ

Podziękowania dla : Siłowni " DIVISION " Drukarni" DAN GRAF "

W dniach 4-6. 04. br. trzech kaliskich pięściarzy wraz z trenerem Jerzym Aleksandrzakiem udało się do Poznania na Mistrzostwa Wielkopolski w Boksie. Szymon Łukaszewski zdobył złoty medal w kategorii kadet do 50 kg. W walce finałowej pokonał przed czasem I runda TKO zawodnika z " Ziętekteam " Seweryna Wiśniewskiegio. Łukaszewski zapewnił sobie awans do Mistrzostw Międzywojewódzkich, które odbędą się w Łodzi. Kolejny reprezentant Miasta Kalisz Patryk Gwiazdowski startujący w kategorii Junior do 52 kg zdobył srebny medal w finale przegrywając na punkty z Bartoszem Wiśniewskim reprezentującym " Sokół Piła ". Tego samego koloru medal zdobył startujący w kategorii Junior do 56 kg Kevin Oliszewski przegrywając w finale z Majkelem Pawlikowskim " Zagłębie Konin " 3:0 . Mieliśmy dobrze ułożony plan treningowy, także o medale byliśmy spokojni. Natomiast interesował nas awans do Mistrzostw Polski Juniorów,honorowany awansem był tylko zdobywca złotego medalu. Szkoda , ponieważ Oliszewski i Gwiazdowski zasłużyli na awans . Cały czas powtarzamy im ,że są zawodnikami rozwojowymi . Najmłodszy z kaliszan-Łukaszewski zdobył drugi złoty medal Mistrzostw Wielkopolski w kolejnej kategorii wiekowej co tylko może cieszyć. Ogólnie występ naszych zawodników oceniamy bardzo dobrze- mówi Dariusz Kisiel , drugi trener w sekcji bokserskiej Kks-u Kalisz.