Sport

Zdziesiątkowana Energa MKS przegrywa w Szczecinie

2019-12-12 12:20:10 red za PGNiG Superliga

W hali przy ulicy Twardowskiego Sandra SPA Pogoń Szczecin podejmowała zdziesiątkowany kontuzjami kaliski zespół. W meczu, gdzie dominowała głównie defensywa nieznacznie wygrali gospodarze 22:19 (11:10). Mimo porażki Energa MKS Kalisz utrzymała się na piątym miejscu w tabeli PGNiG Superligi.

Do 7 minuty na tablicy wyników widniał wynik 5:4, jednak w ciągu następnych 7 minut żaden z zespołów nie potrafił skierować piłki do bramki. Decydujące dla losów całego spotkania było zdarzenie z 14 minuty, kiedy to Dzianis Krytski otrzymał czerwoną kartkę za faul na będącym w kontrze Wojciechu Jedziniaku. Do przerwy gospodarze prowadzili 11:10.

Znów ciężko było zawodnikom Energi dobrze wejść w drugą połowę spotkania. Kaliszanie w ciągu 17 minut zdobyli jedną bramkę z rzutu karnego, a sposób na golkipera gości znalazł Paweł Gąsiorek. Trener Liljestrand zmienił system w ataku grając 7 w polu co dało wymierny wynik, ponieważ nasi zawodnicy doganiali portowców. Jednak w końcówce sprawy w swoje ręce wziął kapitan Pogoni Paweł Krupa, którego dwie bramki bacznie przyczyniły się do zwycięstwa 22:19.

Sandra Spa Pogoń: Terekhof (3/8 – 27 proc.), Gawryś (7/9. – 44 proc.) – Wrzesiński, Horiha 4, Krupa 6, Bosy, Biernacki 3, Jedziniak 1, Krysiak 4, Matuszak 1, Rybski 3 (1/2), Fedeńczak.

Karne: 1/2.

Kary: 2 min. (Krupa).

Energa MKS: Krekora (5/8 – 38 proc.), Liljestrand (3/6 – 33 proc.), Zakreta (4/6 – 40 proc.) – Galewski 3, Bożek, Gąsiorek 4 (1/1), Kamyszek 4, Drej 1, Klopsteg 2, Misiejuk 3, Pilitowski 2, Krycki.

Karne: 1/1.

Kary: 6 min. (Gąsiorek, Drej, Krycki – 2 min.).

Czerwona kartka: Dzianis Krycki za faul na Wojciechu Jedziniaku w 14. minucie meczu.

Sędziowie: Fahner, Kubis (obaj z Głogowa).