Społeczne

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał nagrodę jubileuszową dyrektorowi kaliskiego szpitala

2021-05-03 14:48:31 BK

Zgodnie z uchwałą z 15 kwietnia br. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał Radosławowi Kołacińskiemu, dyrektorowi Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu nagrodę z okazji jubileuszu 30-lecia stażu pracy.

zdjęcie ilustracyjne/ fot. UM Kalisz
zdjęcie ilustracyjne/ fot. UM Kalisz

 

Uzasadnienie do uchwały Nr 3467/2021
Zarządu Województwa Wielkopolskiego
z dnia 15 kwietnia 2021 roku

w sprawie: przyznania nagrody jubileuszowej dla Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu

Wnioskiem z dnia 29 marca 2021 roku Przewodniczący Rady Społecznej działającej przy Wojewódzkim Szpital Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu wystąpił o przyznanie nagrody jubileuszowej za 30-lecie stażu pracy dla Pana Radosława Kołacińskiego w wysokości 150% miesięcznego wynagrodzenia dyrektora.

Nagroda jubileuszowa może zostać przyznana kierownikowi spzoz jako świadczenie dodatkowe na zasadach określonych w przepisach rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 21 stycznia 2003 roku w sprawie szczegółowego wykazu świadczeń dodatkowych, które mogą być przyznane osobom kierującym niektórymi podmiotami prawnymi, oraz trybu ich przyznawania (Dz. U. z 2020 r., poz. 1399). Zgodnie z zapisami § 2 ust. 2 rozporządzenia jeżeli zakładowy i ponadzakładowy układ zbiorowy pracy lub regulamin wynagradzania nie określa, m.in. dla kierowników samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, uprawnień do nagrody jubileuszowej lub odprawy pieniężnej, świadczenia te mogą być im przyznane w wysokości 150% wynagrodzenia miesięcznego po 30 latach pracy.

W świetle powyższego uzasadnionym jest przyznanie nagrody jubileuszowej w wysokości 150% wygrodzenia miesięcznego dla Pana Radosława Kołacińskiego.

W związku z powyżej przytoczoną argumentacją zasadnym jest podjęcie niniejszej uchwały.

Paulina Stochniałek
Członek Zarządu

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ