Biznes

Masaż powięzi MER – nowa terapeutyczna metoda pracy z bólem dostępna na terenie Kalisza

2024-05-10 07:00:00 reklama@calisia.pl

Od lutego 2024 r. mieszkańcy Kalisza i okolic mogą korzystać z nowego rodzaju terapii powięzi, jaką jest masaż MER.

Masaż MER
Masaż MER

Osobą, która postanowiła zaproponować kaliszanom nową jakość, jaką jest uważny dotyk, jest Natalia Szymańska, niegdyś makijażystka pracująca przy sesjach zdjęciowych, planach filmowych oraz współpracująca z markami makijażowymi w branży Beauty.
Dzisiaj proponuje swoim klientkom praktykę pracy z ciałem.

Idea, która przyświecała stworzeniu tego rodzaju przestrzeni była jedna – dać ludziom to, czego nie dostaną w innych gabinetach masażu: uważność osoby prowadzącej podczas sesji – mówi właścicielka, Natalia Szymańska.

MER – co to takiego?

Tłumaczenie z języka angielskiego nazwy Myofascial Energetic Release oznacza dosłownie powięziowe uwalnianie energetyczne. Jest to metoda pracy z bólem, która sięga nieco głębiej niż standardowy masaż tkanek głębokich. Obejmuje zbiór technik manualnych, wykorzystywanych do pracy na powięziach, które mają na celu uwolnienie napięcia fizycznego, ale mogą także przyczynić się do uwolnienia emocji oraz schematów zapisanych na poziomie psychiki.

Celem sesji jest skontaktowanie się z przestrzenią w ciele, w której pojawia się ból, a zrobić to można jedynie poprzez bycie uważnym na odczucia pojawiające się w bolącym miejscu.

 

Sesje mer są szczególnie polecane dla osób, które:

  • doświadczają chronicznego bólu odcinka lędźwiowego pleców
  • cierpią na bóle karku oraz ramion spowodowane pracą przy komputerze lub nadmiernym stresem
  • mają rwę kulszową, bóle migrenowe
  • zmagają się z regularnym napięciem żuchwy i/lub cierpią na bruksizm
  • żyją w stresie i czują, że ich ciało nie jest tak elastyczne i gibkie jak wcześniej
  • czują, że są zablokowane na zmianę kierunku w życiu zawodowym lub osobistym

Celem masażu MER jest także usuwanie starych „wzorców wstrzymania”, które nabyliśmy na etapie socjalizacji oraz w trakcie wykonywania codziennych czynności (siedzenie w nieodpowiedniej pozycji), które nie są korzystne. Wzorce dotyczące postawy ciała lub sposobu poruszania się, mają ogromny wpływ na sferę mentalną i odwrotnie.

 

MER można nazwać terapią, ponieważ po serii kilku sesji  doświadcza się ogromnej zmiany – zarówno tego, jak czujemy się w ciele, jak i zmiany na poziomie psychiki. Trafniejszym określeniem jest jednak praktyka. Każda z osób decydujących się na masaż MER ma inny stopień gotowości na zmianę i to jest jak najbardziej w porządku. Każdy klient dostaje tyle, ile jest gotowy przyjąć, właściwie sam od siebie. Masażysta jedynie prowadzi klienta, daje przestrzeń dla tej zmiany i jest świadkiem całego procesu – podkreśla Natalia Szymańska.

Przebieg sesji

Sesja rozpoczyna się kilkunastominutową rozmową na temat stanu fizycznego oraz emocjonalnego klienta.

Rozmowa to klucz do sukcesu w pracy z klientem. Sprawa wydaje się oczywista, jednak w niewielu gabinetach, oferujących chociażby masaż leczniczy, możemy porozmawiać o tym, jak naprawdę się czujemy fizycznie i emocjonalnie.

Technika wymaga używania niewielkiej ilości masła do ciała, aby praca na tkankach głębokich była możliwa. Zupełnie odwrotnie niż w przypadku lomi lomi, gdzie używa się dużych ilości ciepłego oleju. Praca odbywa się tak, aby nie przekraczać granicy bólu, chyba że klient sam wyrazi na to zgodę.

Po sesji każdy otrzymuje także przestrzeń na integrację procesu, jaki się rozpoczął w trakcie masażu, nie musi pośpiesznie wstawać ze stołu.

 

Dobrym pomysłem jest danie sobie chwili odpoczynku po masażu i wykorzystanie zasobów, które się uwolniły na zregenerowanie ciała, zamiast na bieg do pracy lub na zakupy – dodaje masażystka MER.

Naturalne odmładzanie 

Od kilku lat terapie manualne stosowane w obrębie twarzy mocno zyskały na popularności ze względu na wysoką skuteczność oraz brak inwazyjności. MER jest także skuteczny, kiedy chcemy popracować nad skutkami upływu przemijającego czasu. Regularna praca na obszarze twarzy, szyi, karku i klatki piersiowej poprawia przepływ, krwi, limfy, dzięki czemu cera wygląda na bardziej dotlenioną. Usunięcie zastojów w tkankach powoduje, że skóra zyskuje zdrowszy koloryt, a niedoskonałości, jak np. trądzik, pojawiają się znacznie rzadziej. Twarz, która ma mniej napięć wygląda łagodniejszą i wypoczętą. Masaż tego obszaru polecany jest każdemu, szczególnie osobom, dla których atrakcyjny wygląd twarzy to priorytet.

W ofercie Pani Natalii jest także masaż twarzy, karku i klatki piersiowej połączony z kinesiotapingiem estetycznym. Taśmy sprawiają, że efekt po każdym masażu utrzymuje się znacznie dłużej, a wykonując serię masaży, robimy znaczny progres w kwestii odmładzania.

Sesje stacjonarne odbywają się w różnych lokalizacjach ze względu współpracę Pani Natalii  z różnymi gabinetami.
Istnieje możliwość dojazdu do klienta przy rezerwacji  minimum dwóch 1-godzinnych sesji lub jednej 2-godzinnej sesji. 

 

Na sesję mogą Państwo umówić się telefonicznie pod nr +48 730320032
Zachęcamy do obserwowania profilu na Instagramie: @nativlogy
oraz kanału na yt: NATIVLOGY

 

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować